2020. november 14.
Ki vagyunk éhezve a sikerre
Az FTC-Telekom Waterpolo csapatkapitánya reméli, hogy a szombati rangadón kijön a befektetett munka.

Újabb nagy erőpróba előtt áll a Ferencváros női vízilabda-csapata, hiszen az UVSE otthonában elvesztett derbi után a Magyar Kupa-győztes, Dunaújvárossal csap össze a bajnokságban szombat este. Az eddigi szezonunkról mindenképpen elmondható, hogy hullámzó játékot mutatunk, de a problémák megoldását keresi együttesünk. „Többször videóztunk az elmúlt hetekben, de elsősorban a saját játékunkkal foglalkoztunk, azt elemeztük, hogy miket hibáztunk és mi az, amit ki kell javítani. Persze előkerült a Magyar Kupa-elődöntő felvétele is.” – utalt Tóth-Csabai Dóra arra, hogy az FTC és a Dunaújváros találkozott két hónapja a Margitszigeten, ahol végül 9-5-ös vereséget szenvedtünk. „Az emberelőnyeinket nem jó százalékkal használtuk ki, hiába voltak meg a lehetőségeink, nem tudtuk gólra váltani azokat, míg a dunaújvárosiak belőtték a saját helyzeteiket, így már a meccs elején nagyobb különbség alakult ki a két csapat között.” – folytatta a Fradi csapatkapitánya. Egészen pontosan 4-0-ra is vezetett a címvédő, ilyen hátrányban pedig képtelen volt megújulni együttesünk. A mostani mérkőzésnek nem a fináléba jutás lesz a tétje, ennek ellenére nem mindegy, hogy milyen eredménnyel végződik a rangadó. „Magunk miatt fontos, hogy jól teljesítsünk ezeken az őszi bajnokikon is. Nekünk kell a visszaigazolás, hogy a befektetett munka megtérül. Ki vagyunk éhezve arra, hogy egy erős csapat ellen is jól teljesítsünk.” – mondta Eb-győztes pólósunk, hiszen a kötelező meccseket eddig is könnyedén hozta a Ferencváros, de a riválisok ellen csak néha jön ki a lépés. A Magyar Kupa csoportkörében például sikerült 12-10-re legyőzni az UVSE-t, ám a múlt heti bajnokin már könnyedén nyertek Keszthelyi Ritáék 15-9-re. „Mindenkinek a fejében ott van, hogy beleteszi hétköznap a munkát, de aztán hétvégén nem jön ki, mint ahogy az UVSE elleni meccsen is így történt. Ez rossz érzés. Keményen dolgozunk, hogy ez ne forduljon elő többet.” – zárta gondolatait Tóth-Csabai Dóra. Reméljük, hogy a befektetett munka meghozza gyümölcsét, inkább előbb, mint utóbb.

Az FTC - Dunaújváros női vízilabda ob I-es rangadót szombat este 19 óra 30 perctől zárt kapuk mellett rendezik meg a Népligetben, ugyanakkor az M4 Sporton élőben követhetik a mérkőzést.

NŐI VÍZILABDA OB I

Alapszakasz 7. forduló, 2020.11.14., szombat 19:30

Budapest, FTC-MVM Sportközpont, Népligeti uszoda

FTC-TELEKOM WATERPOLO – DUNAÚJVÁROSI EGYETEM-MAARSK GRAPHICS

Zárt kapus

Tv-közvetés: M4 Sport, m4sport.hu

"
"
Cikkajánló

Történelmi duplázás – két BL-érem, két nap alatt

Az FTC lett az első magyar klub, amely egy szezonon belül mindkét vízilabdacsapatával BL-érmet nyert.

„Nem cserélném el a csapatomat az Olympiakosszal.”

Kurucz-Gurisatti Gréta büszke volt az FTC-re az ötméteresekkel elvesztett BL-döntő után – VIDEÓ!

Ezüst lett női csapatunk első BL-érme

Női pólósaink vereséget szenvedtek az Olympiakosz ellen, így az ezüstérem jutott az FTC-Telekomnak.

Első BL-trófeájukat szerezhetik meg női pólósaink

Az Olympiakosz legyőzésével történelmi sikert érhet el a döntőben az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

„Próbáljuk az álmokat beteljesíteni” – BL-döntős az FTC

Az ötméterespárbajban megnyert kaotikus elődöntő után nehezen találták a szavakat női pólósaink – VIDEÓ!

Óriási siker – először BL-döntőben női pólósaink!

Drámai ötméterespárbaj után 15-14-re legyőztük a Sant Andreut, és bejutottunk a Bajnokok Ligája fináléjába.

„Tavaly kis halak voltunk, idén cápákként küzdünk”

Kurucz-Gurisatti Gréta nagy önbizalommal várja a címvédő Sant Andreu elleni BL-elődöntőt – VIDEÓ!

"Jobb a humorod, hagyjuk már!"

Kurucz-Gurisatti Gréta és Leimeter Dóra hosszú évek óta jó barátnők - VIDEÓ!

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin