2019. április 18.
Kikaptunk az elődöntőben, így jöhet a bronzcsata!
Elvesztette az elődöntő második meccsét az FTC-Telekom Waterpolo női csapata, amely a bronzért csatázhat.

Úgy ugrottunk a Népligeti medencébe az elődöntő második meccsén, hogy nem volt veszítenivalónk, hiszen az UVSE nagyon könnyedén nyerte meg a párharc első felvonását 17-8-ra. A lányok is tudták, hogy ennél csak jobb teljesítményre képesek, és ezt meg is mutatták. A Fradi Kövesdi Vivien és Gerendás Matilda góljaival már 2-0-ra is vezetett, Csehó-Kovácsné Kasó Orsolya pedig ötméterest hárított. A jó kezdést visszaesés követte, mivel a címvédő 3-2-re fordított, de Lena Mihailovic révén sikerült egyenlíteni az első negyed végén (3-3).

Sajnos a vezetést nem tudtuk visszavenni, az UVSE pedig elhúzott 6-4-re az amerikai Jamie Neushul két találatával, majd a harmadik negyed végén már háromgólos hátrányunk volt (6-9). A Ferencváros azonban nem adta fel, Gémes Alexa még ebben a játékrészben faragott a hátrányon (7-9), Lena Mihailovic találatával pedig felzárkóztunk 9-8-ra! Elképesztő küzdelmet mutatott be a hazai együttes, de nem sikerült egyenlíteni, a rutinosabb UVSE pedig kihasználta lehetőségeit és a hátralévő két percben két újabb góllal lezárta a mérkőzést és a párharcot. A címvédő 11-8-ra megnyerte a derbit és bejutott a döntőbe, míg a Ferencváros a bronzéremért csatázhat a BVSC ellen! Ugyan csalódottan távoztak a mieink az uszodából, de a csapat megmutatta, hogy képes felvenni a harcot a mezőny legerősebb együttesével. Van mire építeni!

Értékelések a videóban:

NŐI VÍZILABDA OB I

Elődöntő 2. mérkőzés, 2019.04.17., szerda

FTC-TELEKOM - UVSE HUNGUEST HOTELS 8-11 (3-3, 1-3, 3-3, 1-2)

Gólszerzőink: Mihailovic 3, Gerendás, Kövesdi, Muzsnay, Bujka, Gémes 1-1

A párharcot az UVSE nyerte 2-0-ra, így bejutott a döntőbe, míg az FTC a bronzéremért küzdhet.

"
"

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.

Jön az alapszakasz utolsó idegenbeli meccse

Tíz napon belül másodszor is találkozik az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a Szegeddel.

A vége fölényes győzelem lett

Magabiztos, 15-10-es sikert aratott az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a III. kerületi TVE otthonában.

Már az elődöntőre hangolódunk

Szombat este 18 órakor a III.Kerületi TVE otthonába látogat a FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fiatalokkal a csapatban nyertünk a Népligetben

18-7-es magabiztos győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata a Szeged elleni bajnokin.