2023. május 6.
Kikaptunk, de még kiharcolhatjuk a döntőt
A bajnoki elődöntő második meccsén 9-8-ra kikapott Egerben az FTC-Telekom Waterpolo női csapata.

A Népligetben aratott 13-11-es győzelmünknek köszönhetően úgy utaztunk el szombaton reggel Egerbe, hogy egy újabb sikerrel bejutunk a bajnokság fináléjába. Ugyanakkor nem számítottunk könnyű találkozóra az elődöntő második felvonásán sem a nyitott Bárány Uszodában. Ezúttal összeszedettebben kezdett a Ferencváros, hiszen Gerendás György csapata nem adott háromgólos előnyt ellenfelének. Felváltva estek a találatok, mígnem Gurisatti Gréta két villanásával fordítottunk az első negyed végére, amely 4-3-as Fradi-vezetéssel zárult.

Óriási küzdelem zajlott a medencében, és nem tudtuk leszakítani az Egert, amely 5-4-re alakította az állást. Farkas Tamara és Máté Zsuzsanna viszont egy percen belül remekül használt ki két emberelőnyt, ezzel pedig már újra nálunk volt az előny 6-5-nél. Az adok-kapok folytatódott, előbb az Eger fordított 7-6-ra, majd az FTC szerzett egymás után két gólt, ezzel 8-7-re vezettünk. A sorminta viszont ezzel nem szakadt meg, sajnos a hevesiek előbb egyenlítettek a harmadik negyed végén, majd a válogatott center, Parkes Rebeka akciógólja után 9-8-as hazai vezetést mutatott az eredményjelző, amely az utolsó öt percben már nem is változott. Tóth-Csabai Dóráék hiába próbálkoztak a fennmaradó időben, már nem tudták kiharcolni a döntetlent és az ötméterespárbajt, így az FTC-Telekom kikapott Egerben.

Ez pedig azt jelenti, hogy az Eger 1-1-re egyenlített a két győzelemig tartó elődöntős párharcban, amely így a mindent eldöntő harmadik összecsapáson dől majd el május 10-én, az FTC-MVM Népligeti Sportközpontban. Gerendás György csapatának tehát hazai medencében kell kiharcolnia a finálét.

E.ON NŐI VÍZILABDA OB I

Elődöntő, 2. mérkőzés, 2023.05.06., szombat, 12.00

Eger, Bárány Uszoda

TIGRA-ZF-EGER – FTC-TELEKOM WATERPOLO 9-8 (3-4, 2-2, 3-2, 1-0)

Gólszerzőink: Gurisatti 4, Máté 2, Farkas, Tóth-Csabai 1-1

A párharc állása 1-1, így az utolsó mérkőzésen dől el a döntőbe jutás május 10-én, az FTC-MVM Népligeti Sportközpontban

"
"

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.

Jön az alapszakasz utolsó idegenbeli meccse

Tíz napon belül másodszor is találkozik az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a Szegeddel.

A vége fölényes győzelem lett

Magabiztos, 15-10-es sikert aratott az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a III. kerületi TVE otthonában.

Már az elődöntőre hangolódunk

Szombat este 18 órakor a III.Kerületi TVE otthonába látogat a FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fiatalokkal a csapatban nyertünk a Népligetben

18-7-es magabiztos győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata a Szeged elleni bajnokin.