2019. május 4.
Közel volt, de lemaradtunk a bronzról
A tavalyi évhez hasonlóan ismét negyedik helyen végzett az FTC-Telekom Waterpolo női csapata a bajnokságban.

Igazi ki-ki meccset rendeztek a női vízilabda ob I bronzérméért, hiszen a Ferencváros és a BVSC is egy-egy meccset nyert a párharc során, így az utolsó találkozó döntött a bajnokság harmadik helyéről.

Az előzményekről csak annyit, hogy a bronzcsata első felvonását gyönyörű játékkal nyerte meg az FTC idegenben 13-11-re, majd a második meccsen már a legelején kilátástalan helyzetbe kerültünk azzal, hogy a zuglóiak 4-0-ra elhúztak az első negyedben. A vége 11-6-os vereség lett.

Ezek után jöhetett három nappal később az utolsó összecsapás, ahová női pólósainknak nagyon gyorsan össze kellett magukat kapniuk. Úgy túnt, hogy ez sikerült is, mert kezdetben teljesen másik arcát mutatta a Fradi, védekezésben és támadásban is szembetűnő volt a fejlődés és az összeszedettség. Az első gólt még a hazaiak szerezték, de ezek után fordítottunk Bujka Barbara és Gémes Alexa révén (1-2) és sokáig nem adtuk ki a kezünkből az előnyt. Sajnos két góllal nem tudtunk elhúzni, mert a BVSC háromszor is kiegyenlített (2-2, 3-3, 4-4), ráadásul egy szerencsétlen, blokkról bepattanó találattal visszavette a vezetést 5-4-nél. Ez annyira megtörte a mieinket, hogy a teljesen szétesett a játékunk és a nagyszünet előtti utolsó percben még két gólt kaptunk, így 7-4-es állásnál nagyon távol került a bronzérem. A harmadik negyed végén már négy találattal is meglépett a BVSC (9-5), és ugyan még indított egy nagy hajrát a Fradi, de csak két gólt tudott faragni a hátrányán, így 9-7-re elvesztette a párharc utolsó mérkőzését, egyúttal pedig a bronzért folyó küzdelmet.

Az FTC-Telekom a tavalyi szezonhoz hasonlóan ismét negyedik helyen végzett a női ob I-ben, de ezúttal már jóval közelebb került az UVSE-Dunaújváros-BVSC dobogós csapatokhoz, hiszen többször is sikerült megszorongatnia a nagy hármas tagjait.

Gratulálunk csapatunknak a 2018/19-es szezonhoz!

Szép volt, lányok!

NŐI VÍZILABDA OB I

Bronzcsata 3. mérkőzés, 2019.05.04., szombat

Budapest, Laky Károly Uszoda

BVSC-Zugló - FTC-Telekom Waterpolo 9-7 (2-3, 5-1, 2-1, 0-2)

Gólszerzőink: Bujka 3, Gémes 2, Huszti, Kövesdi 1-1

A párharc végeredménye: 2-1 a BVSC-nek.

"
"

Vereséggel zártuk a BL-t

Fordulatos meccsen 9-8-ra kikapott az FTC női vízilabdacsapata Egerben.

Zárjuk győzelemmel a BL-t!

A BL-ben tét nélküli lesz az Eger-FTC csata, de a női ob I rájátszása miatt nem mindegy az eredmény.

A Szentes sem okozott gondot

18-7-re nyert idegenben az FTC-Telekom női pólócsapata a bajnokságban, ezzel őrzi első helyét a tabellán.

Kötelező győzelemért utazunk Szentesre

Még utoljára ellenfélként néz szembe női pólócsapatunkkal az FTC leendő vezetőedzője, Matajsz Márk.

Nagy csatát nyertünk meg a Dunaújváros ellen

9-8-ra győzte le egyik közvetlen riválisát a bajnokságban a listavezető FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fókuszban a bajnokság

A rájátszás szempontjából játszik fontos meccset az FTC-Telekom Waterpolo női csapata a Dunaújváros ellen.

Nem juthatunk tovább a BL-ben

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 13-8-as vereséget szenvedett a tavalyi ezüstérmes Mataro ellen.