Nem lesz ismeretlen ellenfél számunkra az olasz gárda, hiszen novemberben már találkoztunk velük, akkor rossz játékkal, 13-8-as vereséget szenvedtünk. A padovai klub egyik erőssége, volt játékosunk, Vályi Vanda is kivette a részét abból a győzelemből.
Aktuális ellenfelünk játékosai több éve játszanak együtt, míg a mi csapatunk nagy része átalakult a nyáron. Egy biztos, nem lesz könnyű dolga az olaszoknak, hiszen november óta sokkal jobban összeszoktak Gerendás György tanítványai, ami a hibátlan bajnoki szereplésünkön is látszik.
- Nem csak, hogy komplett csapat, hanem egy nagyon jó stílusban játszó csapat, amelyik eleve ezt az olaszos, sok mozgásos, lefordulós játékot játssza – nyilatkozta Gerendás György a mérkőzést megelőző interjúban a FradiMédiának.
Az olaszok a második helyet foglalják el jelenleg a hazai bajnokságban, legutóbb egy 4-4-es döntetlent értek el az Ekipe Orizzonte otthonában, ahol egy 3-0-s első negyed után jött vissza a mérkőzésbe riválisunk.
Mi legutóbb a BVSC otthonába látogattunk, aki szintén az olaszos pólót játssza, hiszen a vezetőedző, Stieber Mercedes 15 évet töltött edzőként Itáliában, így volt lehetőségünk előre felkészülni ebből a stílusból.
A visszavágót március 11-én játsszuk a Népligetben, négy nappal azután, hogy a bajnoki második Dunaújváros ellen is hazai pályán játszunk.
LEN Euro Kupa, nők, elődöntők, első mérkőzés
02.25., szombat
18.00 Padova - FTC-Telekom Waterpolo
Helyszín:Padova
Közvetítés: LEN Tv
Az elődöntők másik párosítása
02.25., szombat
20.30 Eger - UVSE
Petrovics Mátyás együttese bronzot nyert az országos bajnokság egri Final8-jén.
Szerda reggel kihirdették a női vízilabda-válogatott szingapúri világbajnokságra készülő bő keretét.
Vízilabdázóink, Kurucz-Gurisatti Gréta és Leimeter Dóra szép barátságukról meséltek - VIDEÓ!
Történelmet írt női vízilabdacsapatunk! A lányok így ünnepelték a magyar bajnoki címet! – VIDEÓ
A döntő harmadik meccsét is megnyerte az FTC-Telekom női csapata a címvédő UVSE ellen.
Kedden a döntő harmadik meccsén egy újabb Fradi-sikerrel bajnokok lehetnek női pólósaink.
A FTC leány vízilabdacsapata negyedik helyen fejezte be a 2024/25-ös országos döntőt Szentesen.
Kőkemény rangadón küzdött nagyot a Fradi női pólócsapata, amely mindig tudott egy újat húzni - VIDEÓ!