2023. február 15.
Magabiztos győzelem Szentesen
Az FTC-Telekom női pólócsapata 13 gólos győzelmet aratott az OB I-ben.

Csak úgy, mint a férfiak, női csapatunk is a Szentessel mérkőzött meg, annyi különbséggel, hogy Gerendás Györgyéknek utazniuk kellett az újabb három pontért. A kezdősípszótól kezdve nem volt kérdés, hogy ki hagyhatja el győztesen a medencét.

Ki más lőtte volna az első gólt, mint Dömsödi Dalma, aki anyaegyesülete ellen játszott, és aki a legtöbb szavazatot kapta, a Csongrád-Csanád vármegyei év női sportolója szavazáson. Őt követte Kuna Szonja, majd szépíteni tudtak a hazaiak. Ismét két vendégtalálat jött, Gurisatti és Simon-Illés jóvoltából, amit szintén egy hazai gól követett. Folytatódott a sorminta, de nem volt idő már a fehér sapkások akciójára, így Kuna és Farkas gólja zárta le az első negyedet.

Gólváltással kezdődött a második játékrész. Nálunk Tóth-Csabai Dóra, ellenfelünknél Dankina talált be. Majd zsinórban hármat lőttünk, Belén Vosseberg, Gurisatti és Tóth-Csabai jóvoltából. Erre egyszer jött válasz a Szentestől, mi viszont nem álltunk meg és először Pőcze, majd Estelle Millot is gólt lőtt.

A fordulást egy 5-0-s negyed követte a javunkra. Vosseberg után Máté Zsuzsanna duplázott, végül Petik és Estelle Millot zárta a sort. A negyedik nyolc percben pedig nem tudtuk tovább növelni az előnyünket. Gurisatti gólját kétszer viszonozta ellenfelünk. Dömsödi is betalált, de ismét két hazai találat következett. A pontot az i-re Leimeter Dóra két gólja tette fel, mivel így minden mezőnyjátékosunk betalált a meccsen.

A találkozót 21-8-ra nyertük meg, szombaton pedig rangadó vár a lányokra, mivel az egrieket fogadjuk a Népligetben

OB I, nők, 12. forduló

Szentes – FTC-Telekom Waterpolo 8-21 (2-6, 2-6, 0-5, 4-4)

Az FTC gólszerzői: Gurisatti 3, Kuna, Vosseberg, Tóth-Csabai, Máté, Millot, Dömsödi, Leimeter 2-2, Farkas, Simon-Illés, Pőcze, Petik, 1-1

"
"

„A Leimi is nagyon jó szpícselős”

Klasszis női pólósainkkal folytatta a Kire jellemzőbb? – kvízsorozatot a Fradi TV stábja – VIDEÓ!

Kikaptunk a döntő első meccsén

12-6-os vereség után szerdán nyernie kell az FTC női pólosainak a Népligetben, hogy ne dőljön el a párharc.

Kezdődik a döntő - az aranyéremért megyünk!

Első bajnoki címét szerezheti meg az FTC női vízilabdacsapata, amelynek kétszer kell nyernie az UVSE ellen.

Története során először bajnoki döntős az FTC!

Hatalmas hajrá után ötméteresekkel nyertek Dunaújvárosban női pólósaink, így döntőbe jutottak!

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.