2022. november 12.
Magabiztos játékkal továbbjutás a női MK-ban
A harmadik negyedben állva hagyták Gurisatti Grétáék a Dunaújvárost, szép győzelem lett a vége.

A dunaújvárosi döntetlen után a Népligetben már megmutatta, mire lehet képes női vízilabdacsapatunk élesebb helyzetekben. Döcögősen indult, de a végére belelendült a játékba Gerendás György csapata.

Az első tíz játékpercben még az eredmény is hasonlóan alakult, mint az első mérkőzésen, 4-3-as vezetésünkig a játék képe közel azonos volt a huszonnégy órával ezelőtti találkozóhoz képest. Innentől lassan, de biztosan átvettük az irányítást, a végig stabil védekezés mellé megérkeztek a magabiztos megoldások támadásban.

Ilyen volt Dömsödi Dalma reakciója egy lepattanóra, Simon-Illés Anna határozott lövése a jobb szélről, vagy Farkas Tamara helyzetkihasználásai. Neszmély Boglárka a blokkok segítségével extra teljesítményt nyújtott, megágyazva ezzel a harmadik negyedben mutatott játékhoz.

A térfélcsere után Gurisatti Gréta mesterhármast szerzett, ezzel már 8-3 volt ide, a lényegi kérdések ezzel eldőltek. A Dunaújváros viszont nem adta fel, mindenképpen ki akarta hozni a maximumot a mérkőzésből, és a harmadik negyed végén, valamint a negyedik negyed elején három gólt tudtak szerezni zsinórban (11-6).

A továbbjutást ezzel együtt már nem fenyegette veszély, lelkes-hangos közönségünk a hajrában szépségdíjas jelenetekhez csinált még jobb hangulatot. Neszmély Boglárka végül 61%-os védési hatékonysággal zárt, Leimeter Dóra büntetője és Pőcze Panna emberelőnyös gólja is látványos volt.

A Fradi a Magyar Kupa legjobb négy csapata között így csatlakozott az UVSE, az Eger és talán meglepetésre a III. Kerületi TVE mellé. A szövetség hétfőn megtartja a vaksorsolást, melynek nyomán kiderül, kivel, hol és mikor folytatjuk az érmekért zajló küzdelmet.

Magyar Kupa, nők, negyeddöntők, 2. mérkőzés
FTC-Telekom-DFVE 13-7 (2-2, 4-1, 5-2, 2-2)
Az FTC gólszerzői: Gurisatti 4, Farkas 3, Simon-Illés 2, Dömsödi, Kuna, Leimeter, Pőcze 1-1

A legjobb négy közé továbbjutott az FTC 21-15-ös összesítéssel.