2026. május 15.
Már csak egy lépésre a BL-Final Four
Az FTC-Telekom női pólósai hétgólos előnyből várják az UVSE elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntő visszavágóját.

Férfi csapatunk kedd este a Hannover elleni sikerrel bejutott a Bajnokok Ligája négyes döntőjébe, szombaton pedig a lányokon a sor, hogy ugyanezt megtegyék, és sorozatban a második évben is ott legyenek a legrangosabb európai kupasorozat végjátékában.

KARNYÚJTÁSNYIRA A TOVÁBBJUTÁS

Az UVSE elleni negyeddöntős párharc első meccsén 16-9-re nyert az FTC-Telekom. Nem lehetünk tehát elégedetlenek a margitszigeti visszavágóra megszerzett hétgólos előnnyel, ugyanakkor a Népligetben a harmadik negyed végén Beatriz Ortiz „extraklasszisával" már 15-4-re is vezettünk. Ez a különbség végleg eldönthette volna a továbbjutás kérdését, de riválisunk nagyot küzdött, és az utolsó negyedet 5-1-re hozva hagyott magának némi esélyt. Abból a hibából mindenképpen tanulnunk kell, és a második meccsen az első perctől kezdve diktálni kell a tempót. 

FTC-DOMINANCIA A RANGADÓKON

Ez lesz az ötödik egymás elleni összecsapása a két csapatnak ebben a szezonban, és kijelenthető, hogy uraljuk a derbiket. A bajnokság alapszakaszában a Hajós Alfréd Sportuszodában találkoztunk először, és végig vezetve 12-7-re nyertünk, majd ezután a Magyar Kupa elődöntőjében szorosabb csatát vívtunk, de sikerült győzni 12-9-re. A két következő meccs óriási Fradi-fölényt hozott: az OB I középszakaszában 17-9-re, illetve a már említett BL-negyeddöntőben 16-9-re győztük le a lila-sárgákat. Összességében már hét győztes mérkőzésnél járunk legnagyobb hazai riválisunkkal szemben. 

BL-MECCSEL HANGOLÓDUNK A BAJNOKI DÖNTŐRE

Az UVSE-vel szemben a Fradi bejutott a fináléba, így egyszerre két porondon is zajlik a szezon hajrája Matajsz Márk együttesének. Május 21-én jön a finálé első mérkőzése a BVSC ellen a Népligetben, de előtte még szurkoljunk női pólósainknak, hogy kiharcolják helyüket a Bajnokok Ligája Final Fourjában.

NŐI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

Negyeddöntő, 2. mérkőzés 2026. május 16., szombat 18:00

Budapest, Hajós Alfréd Sportuszoda - fedett

UVSE-HELIA D – FTC-TELEKOM WATERPOLO (a párharc első meccsén 16-9-re nyert az FTC)

Jegyek: 2000 Ft (helyszíni, készpénzes)

Élő közvetítés: a European Aquatics TV-n (előfizetés szükséges)

"
"
Cikkajánló

Keszthelyi – a magyar vízilabda legendája

Az FTC-Telekom világklasszisa 381. válogatott mérkőzésével rekorder lett Stieber Mercédeszt megelőzve.

Jól kezdtek az FTC válogatott pólósai Sydneyben

Játékosaink meghatározó szerepet vállaltak a magyar válogatottak ausztráliai felkészülésén.

Vályi Vanda: “Reális cél a Vk-döntő!”

A magyar vízilabda-válogatott már Sydneyben hangol a július 22–26-i Világkupa Szuperdöntőre.

Öt FTC-játékossal küzdenek a magyarok a Szuperdöntőben

A magyar bajnok és kupagyőztes csapatunkból négyen kerültek be a keretbe, plusz új igazolásunk is utazik.

Keszthelyi rekorder lett, a válogatott kikapott

A magyar női vízilabda-válogatott 12-11-re elvesztette a hollandok elleni felkészülési mérkőzést.

Végig vezetve vertük az Európa-bajnokokat

A magyar női vízilabda-válogatott 14-10-es sikerrel kezdte meg a Világkupa-döntőre való felkészülést.

Történelmi duplázás – két BL-érem, két nap alatt

Az FTC lett az első magyar klub, amely egy szezonon belül mindkét vízilabdacsapatával BL-érmet nyert.

„Nem cserélném el a csapatomat az Olympiakosszal.”

Kurucz-Gurisatti Gréta büszke volt az FTC-re az ötméteresekkel elvesztett BL-döntő után – VIDEÓ!

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin