2021. április 21.
Megszerezte a bronzérmet női vízilabda csapatunk!
Az FTC-Telekom női vízilabda csapata 12-9-re legyőzte a BVSC-t és megszerezte a bajnokság harmadik helyét.

A bronzcsata első mérkőzése 7-7 után büntetőkkel dőlt el, melyet 5-4-re tudott megnyerni az FTC, ezzel idegenben szerzett vezetést a párharcban. A szombati találkozóhoz hasonlóan a második felvonás is izgalmasra és fordulatosra sikerült. A mai 12-9-re végződő BVSC elleni mérkőzéssel lezárta a szezont Béres Gergely csapata és megszerezte a szakosztály történetének első harmadik helyet.

Mint ahogy megszokhattuk, úgy kezdődött ez a mérkőzése is az FTC-Telekom női csapatának: Vályi Vanda utcahossznyi előnnyel hozta el a labdát riválisával szemben, így a Fradi vezethette az első támadást, de gólt nem sikerült szerezni. Leimeter Dóra előnyhöz juttatta a BVSC-t ötméteresből, majd Kuna Szonja egyenlített a következő akcióból, Kövesdi Vivien emberelőnyös találata után pedig átvettük a vezetést (2-1). Felváltva születtek a gólok és csapatkapitányunk Tóth-Csabai Dóra 58 másodperccel az első negyed vége előtt újra vezetéshez juttatta csapatunkat (3-2).

A második nyolc perc is vendég góllal kezdődött, majd Takács Orsolya találata után átvették a vezetést a vendégek és Leimeter újabb büntetőgólja után kettővel léptek el (3-5). Tóth-Csabai emberelőnyös góljával hét és fél perc gólcsendet megtörve feljöttünk egyre, majd Vályi egyenlített (5-5). Illés Anna első büntetőjére is volt válasza a zuglóiaknak, Gémes Anett egyenlített, de Illés újabb ötösére nem érkezett vendég találat és Máté Zsuzsanna lövése után már kettővel vezetett az FTC-Telekom. Bő egy perc volt hátra a negyedből, de villámgyorsan kiegyenlített a BVSC, így 8-8 állt az eredményjelzőn az utolsó játékrész kezdetén.

Pőcze Panna gyönyörű akciógólja után szereztük meg a vezetést, de ismét egyenlítettek a vendégek (9-9). Ekkor más fokozatba kapcsolt az FTC és Kövesdi Vivien találata után a remek napot kifogó, Csehó-Kovácsné Kasó Orsolya két védést is bemutatott, majd Tóth-Csabai megduplázta az előnyt (11-9). Az utolsó gólt Kuna passzából Vályi szerezte, így a bronzcsata második mérkőzését 12-9-re, a párharcot 2-0-ra az FTC-Telekom nyerte és bezsebelte a szakosztály történetének első bajnoki bronzérmét.

FTC-Telekom Waterpolo:
Játékosok:
Csehó-Kovácsné Kasó Orsolya, Petik Panna, Máté Zsuzsanna, Jenei Kata, Pőcze Panna, Kövesdi Vivien, Muzsnay Fanni, Illés Anna, Kuna Szonja, Vályi Vanda, Tóth-Csabai Dóra , Takács Vivien, Valentin Kamilla, Neszmély Boglárka, Krénusz Anna, Török Dorina, Felkai Sára, Szabó Júlia, Fráter Lili, Mata Viktória, Zalay Flóra, Varga Krisztina
Vezetőedző: Béres Gergely. Szakmai igazgató: Gerendás György. Technikai vezető: Karácsonyi Vazul

E.ON NŐI VÍZILABDA OB I
II. Bronzmérkőzés
2021.04.21., szerda
Budapest, FTC-MVM Sportközpont, Népligeti uszoda

FTC-TELEKOM WATERPOLO - BVSC-ZUGLÓ 12-9 (3-2, 2-3, 3-3, 4-1)
Gólszerzőink: Tóth-Csabai 3, Kövesdi 2, Illés 2, Vályi 2, Kuna 1, Máté 1, Pőcze 1

"
"

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.

Jön az alapszakasz utolsó idegenbeli meccse

Tíz napon belül másodszor is találkozik az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a Szegeddel.

A vége fölényes győzelem lett

Magabiztos, 15-10-es sikert aratott az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a III. kerületi TVE otthonában.

Már az elődöntőre hangolódunk

Szombat este 18 órakor a III.Kerületi TVE otthonába látogat a FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fiatalokkal a csapatban nyertünk a Népligetben

18-7-es magabiztos győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata a Szeged elleni bajnokin.