2022. november 18.
Megvan a továbbjutás a női vízilabda BL-ben!
Határozott, magabiztos játékkal győzte le francia ellenfelét a Fradi, ezzel biztos a helye a főtáblán.

Az első fordulóban aratott kétgólos győzelem után rátett még egy lapáttal az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a Bajnokok Ligája selejtezőjében. Lehengerlő ritmusban kezdték a mérkőzést Gerendás György tanítványai, az első három támadásból gólt lőttek.

Sorrendben Gurisatti Gréta, Pőcze Panna és Leimeter Dóra volt eredményesek, de Máté Zsuzsanna is beköszönt. Hátul csak két megingás volt, így a második negyed elején szerzett két akciógóllal (Pőcze és Farkas Tamara) már négy góllal vezettünk a Lille ellen. A franciák úgy tűnt, hogy nem találták a ritmust, miközben mi látszólag alacsonyabb energiabefektetéssel is lövőhelyzeteket tudtunk kialakítani.

A félidőig marad a négygólos különbség, Pőcze és Leimeter is érezte a kaput, de a védelem szellősebb volt, mint egy nappal korábban (5-9). A térfélcserét követően próbált zárkózni a Lille, ugyanakkor a ritmust mi diktáltuk – még az aránytalanul sok emberhátrány ellenére is. A harmadik negyed végén egy időkérés után megjátszott emberelőnyünk már a hátgólos különbségért ment. Erre a távolságra a negyedik játékrész elejéig kellett várni, ekkor Máté talát be (7-14). Innentől szétnyílt a találkozó, Gurisatti is megszórta magát, és végül tízgólos különbséggel sikerült legyőzni az elfáradt francia csapatot.

Ezzel eldőlt, hogy az FTC-Telekom női csapata a szakág történelmében először bejut a Bajnokok Ligája főtáblájára. A kérdés csupán az, hányadik helyen. Erről a szombati nap fog dönteni, melyen két mérkőzést is játszunk: reggel az eddig nyeretlen máltai Sirens ellen, majd 18.00-tól a csoport első helyéről döntő mérkőzésen, a Vályi Vandával felálló Padova lesz az ellenfél.

Bajnokok Ligáka, nők, selejtező, 2.forduló, C-csoport, Barcelona
Lille UC-FTC-Telekom 8-18 (2-4, 3-5, 2-4, 1-5)
Az FTC gólszerzői: Gurisatti 5, Pőcze Leimeter 3-3, Máté, Vosseberg 2-2, Millot, Petik, Farkas 1-1

A csoport másik mérkőzése
CE Mediterrani-Sierns ASC Malta 31-7

Az FTC további mérkőzései

3. forduló: 11.19. Sirens ASC MALTA – FTC-TELEKOM 10:00
4. forduló: 11.19. PLEBISCITO Padova – FTC-TELEKOM 18:15

"
"
Cikkajánló

Magabiztos győzelemmel kerültünk előnybe a döntőben

15-8-as BVSC elleni sikerrel kezdték az FTC-Telekom női pólósai a bajnoki finálét.

Neszmély: Megtapasztalták, milyen ellenünk játszani

Az FTC-Telekom magabiztosan 15-8-ra verte otthon a BVSC-Manna ABC-t a női vízilabda-döntő nyitányán.

Bajnoki címvédésre készül női csapatunk

Az FTC-Telekom a BVSC-vel vív három győzelemig tartó párharcot a női vízilabda OB I fináléjában.

Bronzérmet szerzett serdülő leány csapatunk

A dobogós lányok mellett az FTC-Telekom fiú ifjúsági vízilabdacsapata a nyolcadik helyen zárta a szezont.

Kurucz-Gurisatti kilenc gólja Final Fourt ért!

Női pólósaink 18-16-ra nyertek az UVSE ellen, így kettős győzelemmel bejutottak a BL négyes döntőjébe.

Már csak egy lépésre a BL-Final Four

Az FTC-Telekom női pólósai hétgólos előnyből várják az UVSE elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntő visszavágóját.

Leimeter Dóra: Kipróbáltam a vízilabdát, és bejött

Válogatott vízlabdázónk mesélt Harry Potterről és az ezüstérmek közötti különbségekről.

Vályi triplájával ott vagyunk Sydneyben!

A magyar női pólóválogatott 9-7-re legyőzte Ausztráliát, ezzel kivívta helyét a Világkupa Szuperdöntőjében.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin