2022. november 18.
Megvan a továbbjutás a női vízilabda BL-ben!
Határozott, magabiztos játékkal győzte le francia ellenfelét a Fradi, ezzel biztos a helye a főtáblán.

Az első fordulóban aratott kétgólos győzelem után rátett még egy lapáttal az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a Bajnokok Ligája selejtezőjében. Lehengerlő ritmusban kezdték a mérkőzést Gerendás György tanítványai, az első három támadásból gólt lőttek.

Sorrendben Gurisatti Gréta, Pőcze Panna és Leimeter Dóra volt eredményesek, de Máté Zsuzsanna is beköszönt. Hátul csak két megingás volt, így a második negyed elején szerzett két akciógóllal (Pőcze és Farkas Tamara) már négy góllal vezettünk a Lille ellen. A franciák úgy tűnt, hogy nem találták a ritmust, miközben mi látszólag alacsonyabb energiabefektetéssel is lövőhelyzeteket tudtunk kialakítani.

A félidőig marad a négygólos különbség, Pőcze és Leimeter is érezte a kaput, de a védelem szellősebb volt, mint egy nappal korábban (5-9). A térfélcserét követően próbált zárkózni a Lille, ugyanakkor a ritmust mi diktáltuk – még az aránytalanul sok emberhátrány ellenére is. A harmadik negyed végén egy időkérés után megjátszott emberelőnyünk már a hátgólos különbségért ment. Erre a távolságra a negyedik játékrész elejéig kellett várni, ekkor Máté talát be (7-14). Innentől szétnyílt a találkozó, Gurisatti is megszórta magát, és végül tízgólos különbséggel sikerült legyőzni az elfáradt francia csapatot.

Ezzel eldőlt, hogy az FTC-Telekom női csapata a szakág történelmében először bejut a Bajnokok Ligája főtáblájára. A kérdés csupán az, hányadik helyen. Erről a szombati nap fog dönteni, melyen két mérkőzést is játszunk: reggel az eddig nyeretlen máltai Sirens ellen, majd 18.00-tól a csoport első helyéről döntő mérkőzésen, a Vályi Vandával felálló Padova lesz az ellenfél.

Bajnokok Ligáka, nők, selejtező, 2.forduló, C-csoport, Barcelona
Lille UC-FTC-Telekom 8-18 (2-4, 3-5, 2-4, 1-5)
Az FTC gólszerzői: Gurisatti 5, Pőcze Leimeter 3-3, Máté, Vosseberg 2-2, Millot, Petik, Farkas 1-1

Gerendás György: „Csináljuk meg!”

Női vízilabdacsapatunk vezetőedzője szerint harmadik meccsre kényszeríthetjük a bajnoki döntőben az UVSE-t.

Meg kell akadályozni a bajnokavatást!

A döntő első meccsének elvesztése után nyernie kell az FTC-nek, hogy maradjon esélye az aranyéremre.

„A Leimi is nagyon jó szpícselős”

Klasszis női pólósainkkal folytatta a Kire jellemzőbb? – kvízsorozatot a Fradi TV stábja – VIDEÓ!

Kikaptunk a döntő első meccsén

12-6-os vereség után szerdán nyernie kell az FTC női pólosainak a Népligetben, hogy ne dőljön el a párharc.

Kezdődik a döntő - az aranyéremért megyünk!

Első bajnoki címét szerezheti meg az FTC női vízilabdacsapata, amelynek kétszer kell nyernie az UVSE ellen.

Története során először bajnoki döntős az FTC!

Hatalmas hajrá után ötméteresekkel nyertek Dunaújvárosban női pólósaink, így döntőbe jutottak!

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.