2022. szeptember 9.
Megvan az Eb ötödik helye női válogatottunknak
Az első két negyedben dadogott a játék Izrael ellen, de felpörögtek a lányok, így sima lett a helyosztó.

A Spanyolország ellen elveszített negyeddöntő után egyértelmű volt a magyar női vízilabda-válogatott számára, hogy kötelező megszerezni az ötödik helyet az Európa-bajnokságon. Ezt a feladatot sikerrel vette Bíró Attila szövetségi kapitány csapata, még ha a játék messze is volt a tökéletestől.

Az ötödik helyért Izrael papíron gyengébb játékerőt képviselt. A mérkőzés elején ez nem domborodott ki, bár a helyzetek kialakítása már ekkor is jól működött. Vagy az utolsó passz nem a helyére érkezett, vagy a lövőhelyzetekben legtöbbször a kapufát sikerült eltalálni.

Azért gond nem volt, elvégre Garda, Parkes és Szilágyi révén a megnyugtató előny kialakult, mégis ott volt az érzés, hogy akár már Máté Zsuzsanna és Gurisatti Gréta is több gólt lőhetett volna. Ez a hangulat a 6-3-as magyar vezetésig volt így, a második negyed végjátéka és a harmadik negyed már azt a magabiztos és határozott játékot hozta, ami elvárható lehetett. A végére kialakult a tízgólos különbség, Leimeter Dóra a negyedik negyedben mesterhármast lőtt, így ő is megszórta magát Gurisatti mellett, aki 27 találattal az Európa-bajnokság gólkirálya lett.

Összességében női válogatottunk hiányzó húzónevei ellenére nagyon elfáradt a világverseny végére. Ez tekinthető halmozatinak, hiszen a fő esemény a csapat számára a hazai rendezésű világbajnokság volt, melyen ezüstérmet szerzett, de az Európa-bajnokság mellett a Világliga szuperdöntőjébe is bejutott idén. Fontos volt ez a nyár centerünk, Dömsödi Dalma számára is, hiszen élete első felnőtt világversenyén vett rész Splitben, akár csak új igazolásunk, Farkas Tamara is.

A női válogatottból a hamarosan kezdődő bajnoki szezonban Máté Zsuzsanna, Gurisatti Gréta, Leimeter Dóra, Dömsödi Dalma és Farkas Tamara is az FTC-Telekom csapatát fogja erősíteni. Gratulálunk az idei nyáron elért eredményeikhez, és izgatottan várjuk a következő évadot!

Európa-bajnokság, nők, az 5. helyért, Split

Magyarország-Izrael 9-19 (3-1, 5-2, 6-1, 4-3)
Magyar gólszerzők: Gurisatti 5, Leimeter 4, Faragó 3, Szilágyi, Garda 2-2, Vályi, Parkes 1-1

A női válogatott Európa-bajnoki 5. helyezett kerete

Kapusok: Kiss Alexandra (Eger), Magyari Alda (UVSE)
Mezőnyjátékosok: Dömsödi Dalma, Máté Zsuzsanna, Vályi Vanda (FTC-Telekom Waterpolo), Faragó Kamilla (UVSE), Farkas Tamara (BVSC), Garda Krisztina (Dunaújváros), Gurisatti Gréta (Dunaújváros), Horváth Brigitta (Dunaújváros), Leimeter Dóra (BVSC), Mahieu Geraldine (Dunaújváros), Parkes Rebecca (Ethnikos, görög), Peresztegi-Nagy Kinga (UVSE), Szilágyi Dorottya (Dunaújváros)

Egyéni elismerés
Gólkirály: Gurisatti Gréta - 27 gól

"
"

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.

Jön az alapszakasz utolsó idegenbeli meccse

Tíz napon belül másodszor is találkozik az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a Szegeddel.

A vége fölényes győzelem lett

Magabiztos, 15-10-es sikert aratott az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a III. kerületi TVE otthonában.

Már az elődöntőre hangolódunk

Szombat este 18 órakor a III.Kerületi TVE otthonába látogat a FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fiatalokkal a csapatban nyertünk a Népligetben

18-7-es magabiztos győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata a Szeged elleni bajnokin.