Láthatóan elszakadt a mezőny többi részétől a nagy hármas, magyarul a táblázatot egyetlen veretlen csapatként vezető mieink, valamint a címvédő UVSE, illetve a Dunaújváros, hiszen a lányaink 34 ponttal állnak az élen, aztán jön az UVSE 33-mal, majd az Újváros 30-cal, és a már a negyedik BVSC is „csak” 25-nél tart, a kupagyőztes Eger pedig csupán 18-nál, a Szentessel együtt.
A Szentes és a BVSC azért is érdekes, mert a női együttesünk éppen velük játszik a mostani és a következő fordulóban, és ahogy a vezetőedzőnk, Gerendás György is kifejtette az előzetesében, a hétközi, III. Kerület elleni könnyed győzelem, továbbá a csongrádiak elleni holnapi folytatás is a vasutasok elleni rangadó felvezetése.
Az pedig már szakmai kihívás, hogy egy rangadó előtti kötelezők is meglegyenek.
Szóval, milyen játékot és eredményt is várhatunk ettől a Szentes elleni bajnokitól?
Most tehát egyértelműen a Szentesre kell és fog is figyelni mindenki: meg kell tartani nemcsak a veretlen, hanem 2022-ben még hibátlan mérleget – aztán lehet fordulni a Szőnyi úti kirándulás felé…
E.ON NŐI OB1, 13. FORDULÓ
Február 12., szombat, 16.00, Budapest, FTC-MVM Sportközpont, Népliget
FTC-Telekom Waterpolo–Szentes
Az FTC lett az első magyar klub, amely egy szezonon belül mindkét vízilabdacsapatával BL-érmet nyert.
Kurucz-Gurisatti Gréta büszke volt az FTC-re az ötméteresekkel elvesztett BL-döntő után – VIDEÓ!
Női pólósaink vereséget szenvedtek az Olympiakosz ellen, így az ezüstérem jutott az FTC-Telekomnak.
Az Olympiakosz legyőzésével történelmi sikert érhet el a döntőben az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.
Az ötméterespárbajban megnyert kaotikus elődöntő után nehezen találták a szavakat női pólósaink – VIDEÓ!
Drámai ötméterespárbaj után 15-14-re legyőztük a Sant Andreut, és bejutottunk a Bajnokok Ligája fináléjába.
Kurucz-Gurisatti Gréta nagy önbizalommal várja a címvédő Sant Andreu elleni BL-elődöntőt – VIDEÓ!
Kurucz-Gurisatti Gréta és Leimeter Dóra hosszú évek óta jó barátnők - VIDEÓ!