2022. március 26.
Mostantól szurkolhatnak a lányok
Ha az alapszakasz utolsó meccsén győz az UVSE Dunaújvárosban, akkor a mieink a döntőbe jutnak.

Megtette a magáét női vízilabdacsapatunk a Tatabányával szembeni utolsó alapszakasz-mérkőzésén: a lányok 23–3-ra győztek, úgyhogy mostantól jöhet a drukkolás.

Ahhoz ugyanis, hogy a mieink bejussanak a bajnoki fináléba, az kell még, hogy az utolsó forduló elhalasztott rangadóját az UVSE nyerje meg Dunaújvárosban, mert így a DFVE a mi csapatunk mögött maradna, és mivel a kiírás értelmében a hölgyeknél az alapszakasz első és második helyezettje rögtön a fináléba jut, a lányaink döntőzhetnének.

Ennek a sorsdöntő, az Újváros LEN-kupa-elfoglaltsága miatt elhalasztott mérkőzésnek azonban még nincs meg az új időpontja, ezért momentán csak azzal foglalkozhatunk, hogy Gerendás György együttese miként tömte ki a Tatabányát.

Sok kérdés nem lehetett, és főleg nem sokáig, hiszen már az első negyedet is öttel nyertük, kapott gól nélkül ráadásul…

Az első találatot a félidő előtt másfél perccel kaptuk, az egész meccsre is három jutott – lőtt gólból viszont sokkal több. Ráadásul játszhattak a fiatalok, például a triplázó Nagy Laura, a második felnőtt bajnokiján már duplázó Awad Zoya, valamint a kapuban most bemutatkozó Orbácz Nagy Júlia Kincső.

A vége közte hússzal 23–3 lett, azaz csapatunk fellépett a táblázat második helyére – már csak azt kell kiszurkolni, hogy az UVSE majd nyerjen Újvárosban, és akkor a mieink döntőzhetnek.

E.ON NŐI OB I, ALAPSZAKASZ, 18. (UTOLSÓ) FORDULÓ
FTC-Telekom Waterpolo–Tatabánya 23–3 (5–0, 5–1, 6–0, 7–2)
Gólok: Tóth-Csabai 5, Nagy L. 3, Vályi 3, Awad 2, Dömsödi 2, Kövesdi 2, Máte 2, Illés 1, Koopman 1, Pőcze 1, Regős 1

"
"

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.

Jön az alapszakasz utolsó idegenbeli meccse

Tíz napon belül másodszor is találkozik az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a Szegeddel.

A vége fölényes győzelem lett

Magabiztos, 15-10-es sikert aratott az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a III. kerületi TVE otthonában.

Már az elődöntőre hangolódunk

Szombat este 18 órakor a III.Kerületi TVE otthonába látogat a FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fiatalokkal a csapatban nyertünk a Népligetben

18-7-es magabiztos győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata a Szeged elleni bajnokin.