Hiába a Szentes elleni 18-9-es győzelem, az Egertől elszenvedett 15-14-es vereség után muszáj volt javítania a Fradi női csapatának, főleg a védekezésen. Ez meg is valósult a Tatabánya ellen, hiszen a vendégek három negyed alatt mindössze egyszer találtak be a fiatal Neszmély Boglárka kapujába, míg elől kilencszer is eredményesek voltunk (9-1). Két Európa-bajnokunk, Tóth-Csabai Dóra és Csehó-Kovácsné Kasó Orsolya ezúttal pihenőt kapott, de avattunk egy újoncot. Bemutatkozott az FTC-ben a 16 éves Fráter Lili, aki gólig és gólpasszig jutott élete első felnőtt mérkőzésén. Rajta kívül a 16. születésnapját e hónapban ünneplő Felkai Sára is betalált csapatunkból, amely könnyedén tartotta otthon a három pontot. Neszmély Boglárka 89%-es védési hatékonysággal zárt, mellette pedig lehetőséget kapott a visszatérő Varga Krisztina is. Fradi 15-2-re nyert a Tatabánya ellen, de kedden ennél nehezebb feladat vár ránk, hiszen az UVSE-t fogadjuk a Népligetben 18 órától. A derbit az M4 Sport élőben közvetíti!
BENU NŐI MAGYAR KUPA
4 .forduló, 2020. augusztus 6., csütörtök
Budapest, FTC-MVM Sportközpont
FTC-TELEKOM WATERPOLO – TATABÁNYA 15-2 (2-0, 5-1, 2-0, 6-1)
Gólszerzőink: Muzsnay 3, Vályi 3, Máté 2, Kuna 2, Pőcze 1, Kövesdi 1, Illés 1, Fráter 1, Felkai 1
Az FTC lett az első magyar klub, amely egy szezonon belül mindkét vízilabdacsapatával BL-érmet nyert.
Kurucz-Gurisatti Gréta büszke volt az FTC-re az ötméteresekkel elvesztett BL-döntő után – VIDEÓ!
Női pólósaink vereséget szenvedtek az Olympiakosz ellen, így az ezüstérem jutott az FTC-Telekomnak.
Az Olympiakosz legyőzésével történelmi sikert érhet el a döntőben az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.
Az ötméterespárbajban megnyert kaotikus elődöntő után nehezen találták a szavakat női pólósaink – VIDEÓ!
Drámai ötméterespárbaj után 15-14-re legyőztük a Sant Andreut, és bejutottunk a Bajnokok Ligája fináléjába.
Kurucz-Gurisatti Gréta nagy önbizalommal várja a címvédő Sant Andreu elleni BL-elődöntőt – VIDEÓ!
Kurucz-Gurisatti Gréta és Leimeter Dóra hosszú évek óta jó barátnők - VIDEÓ!