2021. február 5.
Négygólos vereség a spanyol bajnoktól az Euroligában
Bár az FTC-Telekom Waterpolo két negyedben is meglepte a CN Matarót, végül 13-9-re kikapott.

Női vízilabdacsapatunk a spanyol CN Mataró ellen kezdte meg Euroliga-szereplését a veronai selejtezőcsoportban.

A spanyol bajnok bekezdett, négy perc alatt háromszor volt eredményes. A Fradi első gólját Vályi Vanda lőtte három és fél perccel a negyed vége előtt. A csütörtökön az orosz Kinef Kirishitől nagy csatában 10-8-ra kikapó Mataro azonban a játékrész vége előtt válaszolt, így 4-1-re vezetett.

A második játékrészt kiválóan kezdte a Ferencváros. Muzsnay Fanni és Kuna Szonja révén 4-3-ra feljöttünk, de a meccsen bombaformában játszó Anna Espar duplájával – a két gól között Pőcze Panna is betalált - újra kettővel vezetett a Mataro. (6-4) A negyed sajnos ismét spanyol találattal zárult, így a szünetre 7-4-es előnnyel mehetett a Mataro.

A harmadik negyedben folyamatosan üldöztük a spanyolokat, de két gólnál közelebb nem tudtunk kerülni. Csapatunkból Vályi ismét betalált, de Tóth-Csabai Dóra és Illés Anna is megszerezte az első gólját a meccsen.

A Mataro 9-7-es előnyről várhatta a mindent eldöntő utolsó nyolc percet. Anna Espar ötödik góljával már 10-7-re vezettek a spanyolok, de Vályi büntetőből szépített. A játékvezetők sajnos háromszor is kiállítással sújtották a Fradit, ezt pedig a spanyolok kétszer is kihasználták. Máté Zsuzsanna 12-8-nál betalált, majd begyűjtötte harmadik kiállítását, amellyel számára véget ért a mérkőzés. Az emberelőnyt Marta Bach Pascual azonnal kihasználta, beállítva ezzel a 13-9-es végeredményt.

A Fradi este 20 órától a kétszeres Euroliga-győztes orosz Kinef Krishi ellen folytatja a selejtezőt.