2026. május 4.
Nem bírtunk a görögökkel – vereség a Világkupán
Kőkemény meccsen maradt alul a magyar válogatott a görögökkel szemben a Világkupán.

A Világkupa A csoportjának harmadik helyén végzett a magyar női vízilabda-válogatott, így az 5-8. helyért játszik a rotterdami tornán. A magyarok és a görögök öt nappal a Világkupa előtt Görögországban játszottak egymás ellen felkészülési mérkőzést, akkor a hellének nyertek egy góllal (13-12) a három újonccal felálló magyar csapat ellen.

 

NESZMÉLY-PARÁDÉ AZ ELSŐ NEGYEDBEN

 

A Görögország elleni találkozón ismét négy FTC-játékos volt a vízben, a Ferencváros görög játékosa Eleftheria Plevritu ezúttal kimaradt az ellenfelünk keretéből. A mérkőzést a magyar válogatott kezdte jobban, kiélezett helyzetek és pontos védekezés jellemezte a játékot – na meg Neszmély Boglárka bravúrjai. Az FTC kapusa ötméterest is védett, így 2-1-gyel zárult az első játékrész. A második negyed nagyrészt a görögökről szólt, harcosabb játékuknak köszönhetően kiegyenlítettek, 4-4-gyel várhattuk a nagyszünetet.

A harmadik játékrészben már fellazult mindkét csapat védekezése – összesen 7 gól esett, négyet a görögök, hármat a magyarok lőttek. Góljaink nagy részét Faragó Kamilla vállalta – összesen négy találatot írhattak be neki. A görögök csapatából kiemelkedően teljesített Siouti, aki ellen ezúttal nem volt ellenszer, egészen öt gólig jutott.

Az utolsó negyedben három ötméterest kaptak a görögök, valamennyit értékesítettek is, így elléptek a magyar válogatottól. A hátrányt nem sikerült ledolgozni, így ötgólos sikert arattak a görögök a magyar női vízilabda-válogatott ellen.

Ezzel a Világkupa Szuperdöntője picit távolabb került a női válogatottól, hiszen, ha a görögök nyernek az ausztrálok ellen holnap, akkor már biztosan ők végeznek a torna 5. helyén, ami a kvalifikációt is jelenti a sydneyi döntőre. Május 5-én, kedden a japánok ellen ugrik vízbe a magyar válogatott, akik ellen ezen a rotterdami tornán már egyszer nyert a magyar csapat.

NŐI VÍZILABDA VILÁGKUPA

Divízió I-es torna, 4. forduló – 2026. május 4., hétfő 14:00

Hollandia, Rotterdam

MAGYARORSZÁG – GÖRÖGORSZÁG 9-14 (2-1, 2-3, 3-4, 2-6)

Gólszerzőink: Faragó 4, Vályi, Varró, Lendvai, Hajdú, Garda 1-1

"
"
Cikkajánló

Hosszú távra tervezünk női pólócsapatunkkal

Kilenc magyar játékosunk hosszabbított szerződést, így a női csapat magja az olimpiáig biztosan együtt marad.

Negyedik lett az U16-os lányválogatott a vb-n

A Petrovics Mátyás vezette pólóválogatott ötméteresek után veszítette el a bronzcsatát Hollandia ellen.

Vb-bronzért küzdhet az U16-os lánypólócsapat

Nem tudták legyőzni az U16-os világbajnokság elődöntőjében a görögöket a magyar lányok.

Hetedik helyen végeztünk a Világkupa-Szuperdöntőn

A magyar női pólóválogatott 12-8-as Kína elleni győzelemmel zárta a Sydneyben rendezett tornát.

Ötméteresekkel maradtunk alul az Európa-bajnokok ellen

A helyosztók első mérkőzésén 11-11 után a hatodik párban buktuk el a szétlövést Hollandia ellen.

Fájó vereséggel szakadt meg női pólósaink nagy sorozata

8-7-re elvesztette a Világkupa-negyeddöntőt Sydney-ben a magyar női vízilabda-válogatott a spanyolok ellen.

Keszthelyi – a magyar vízilabda legendája

Az FTC-Telekom világklasszisa 381. válogatott mérkőzésével rekorder lett Stieber Mercédeszt megelőzve.

Jól kezdtek az FTC válogatott pólósai Sydneyben

Játékosaink meghatározó szerepet vállaltak a magyar válogatottak ausztráliai felkészülésén.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin