2021. március 17.
Nem sikerült a bravúr
Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 11-5-re kikapott a Dunaújváros otthonában.

Csapatkapitányunk, Tóth-Csabai Dóra nélkül vágtunk neki az alapszakasz harmadik helye szempontjából rendkívül fontos találkozónak; a BVSC elleni utolsó fordulós mérkőzésen dőlhet el a bronzéremért vívott pályaválasztás joga.

Vályi Vanda hozta el a labdát volt csapata ellen, de az első gólra rengeteget kellett várni. Muzsnay Fanni hibája büntetőt ért, melyet Gurisatti Gréta lőtt be. A sérülésből visszatérő Jenei Kata egyenlített, majd Kuna Szonja lövése után megszereztük a vezetést, de Gurisatti ismét eredményes volt (2-2).

Több mint tíz perc elteltével szereztünk gólt, Muzsnay 3-5-re módosította az állást és volt remény a zárkózásra, de ismét a remek napot kifogó Gurisatti szólt hozzá a meccshez. Vályi góljával zárkóztunk ismét kettőre (4-6), de ezt ismét egy hosszú gólcsend követte.

Szűk nyolc percet követően érkezett újra Ferencvárosi találat, de közben a dunaújvárosiak háromszor is betaláltak, így Máté Zsuzsanna gólja csak a kozmetikázásra volt elég (5-9). Az újvárosiak ekkor néggyel vezettek és 4 perc 50 másodperc volt az órán. A felzárkózás helyett azonban a DUE növelte előnyét és 11-5-re győzve tartotta otthon a három pontot.

Két forduló maradt a bajnokság alapszakaszából, a harmadik helyen álló BVSC előnye öt pont. Béres Gergely csapata a következő fordulóban a Honvéddal találkozik március 20-án 18:00-kor.

Női OB I
2021. március 17., szerda
Dunaújváros–FTC Telekom 11-5 (2-2, 2-0, 5-2, 2-2)
Gólszerzőink: Máté, Jenei, Muzsnay, Kuna, Vályi 1-1

"
"

Kanada legyőzésével szép jubileumot ünnepelt a fradista

A magyar női vízilabda-válogatott 13-7-es sikerrel hangolt az olimpiára hazai medencében.