2020. november 23.
Nem sikerült a visszavágás - a BVSC nyerte a rangadót
Női vízilabdacsapatunk 12-8-ra kikapott a BVSC-től az OB I 9. fordulójában.

Egy vereség és egy döntetlen. Ez volt a mérlege az FTC-Telekom Waterpolo női vízilabdacsapatának az idei szezon rangadói után. Reméltük, hogy a sormint győzelemmel folytatódik a BVSC ellen idegenbeli mérkőzésen.

Sajnos a 9. forduló rangadója nem így indult. A zuglóiak egy 5-0-s rohammal indítottak, a mieink csak két és fél perccel az első negyed vége előtt szépítettek Kövesdi Vivien emberelőnyből szerzett góljával, majd a dudaszó előtt Tóth-Csabai Dóra is betalált. (5-2)

A második nyolc percben sem változott a játék képe. A BVSC végig dominált és amikor a Fradi egy góllal közelebb került, érkezett a „vasutasok” válasza. A negyedben Kövesdi mellett még Takács Vivien szerzett gólt a Ferencvárosnak, így a nagyszünetben 7-4-re vezettek a hazaiak.

A harmadik negyed elején úgy tűnt, hogy Vályi Vanda emberfórban lőtt góljával közelebb lopózhatunk, de a BVSC rákapcsolt és, ami a mi részünkről kimaradt, az a hazaiaknál góllá érett. A játékrészt 3-1-re elveszítettük, így a záró negyed előtt 10-5-ös BVSC-előny állt az eredményjelzőn.

Az utolsó nyolc perc is zuglói góllal indult, majd Kövesdi révén megszereztük a hatodik gólunkat, amelyre azonnal jött a hazaiak válasza. Illés Anna az utolsó percben ugyan még duplázott, de ez már csak szépségtapasz volt. A BVSC a Magyar Kupa bronzmérkőzése után a bajnokságban is nyert, ezúttal 12-8-ra.

VÍZILABDA
NŐI OB I, ALAPSZAKASZ, 9. FORDULÓ
Szőnyi úti uszoda
BVSC-Zugló Diapolo–FTC-Telekom Waterpolo 12-8 (5-2, 2-2, 3-1, 2-3)
Gólszerzőink: Kövesdi 3, Illé 2, Takács, Tóth-Csabai, Vályi 1-1.

"
"

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.

Jön az alapszakasz utolsó idegenbeli meccse

Tíz napon belül másodszor is találkozik az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a Szegeddel.

A vége fölényes győzelem lett

Magabiztos, 15-10-es sikert aratott az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a III. kerületi TVE otthonában.

Már az elődöntőre hangolódunk

Szombat este 18 órakor a III.Kerületi TVE otthonába látogat a FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fiatalokkal a csapatban nyertünk a Népligetben

18-7-es magabiztos győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata a Szeged elleni bajnokin.