2023. május 10.
Nem sikerült döntőbe jutni
Az FTC női vízilabdacsapata elvesztette az Eger elleni elődöntős párharcot, így a bronzéremért küzd.

Hatalmas csatát ígért a bajnoki elődöntő harmadik mérkőzése, hiszen a győztes kiharcolja szereplését a fináléban. A tét sajnos a Fradit nyomta le, ráadásul óriási mélységekbe, hiszen az Eger már a második negyedben 7-0-ra ellépett a Népligetben. Gurisatti Gréta szerezte meg az első találatunkat 12 perc elteltével, válogatott játékosunk 8-2-re, majd 8-3-ra módosította az állást. Hozzá csatlakozott Simon-Illés Anna, aki duplával jelentkezett, ezután pedig Neszmély Boglárka is elkapta a fonalat a kapuban és sorra védte ki a vendégek emberelőnyös lövéseit, megadva ezzel a lökést a hazaiaknak.

5-8-at mutatott az eredményjelző az Eger javára, de olyan erőt mutatott az FTC, hogy elhittük, képesek vagyunk ledolgozni a hétgólos hátrányt. Sokáig maradt a 3-4 találat a két együttes között, majd felcsillant a remény, hiszen a negyedik negyed elején Máté Zsuzsanna kettőre faragta a különbséget (8-10). Csapatkapitányunk körül valósággal forrt a víz, úgy ünnepelte gólját. Szurkolóink alaposan kitettek magukért, végig buzdították a lányokat, hatalmas energiát adva ezzel a Fradinak.

Hátra volt még öt perc, amikor Gurisatti ötödik villanásával 11-9 volt az állás, de innen már nem tudtunk közelebb zárkózni. Egy játékvezetői hiba ebben a periódusban még érzékenyebben érintette a mieinket, akik már nem voltak képesek megújulni. A rengeteg kiállítás miatt elfogyott az erő is védekezésben, támadásban pedig nem tudtunk már kellőképpen koncentrálni. Az Eger végül 15-11-re megnyerte a mindent eldöntő ütközetet, a párharcban pedig 2-1-re jobbnak bizonyult. Az FTC tehát ezúttal sem tudott bejutni a bajnoki fináléba, így sorozatban harmadszor a bronzérmet kénytelen megszerezni. Nem lesz könnyű dolga a zöld-fehéreknek, hiszen a másik ágon a címvédő UVSE maradt alul a Dunaújvárossal szemben.

E.ON NŐI VÍZILABDA OB I
Elődöntő, 3. mérkőzés, 2023.05.10., szombat, 18.45
FTC-MVM Népligeti Sportközpont
FTC-TELEKOM WATERPOLO – TIGRA-ZF-EGER 11-15 (0-4, 3-4, 4-2, 4-5)
Gólszerzőink: Gurisatti 5, Simon-Illés 3, Máté, Petik, Tóth-Csabai 1-1

Az egyik fél második győzelméig tartó párharcot az Eger nyerte 2-1-re és bejutott a döntőbe. Az FTC a bronzéremért küzdhet tovább az UVSE ellen.

"
"

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.