2021. április 10.
Nem sikerült, idegenben kezdjük a bronzcsatát!
Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 9-9-es döntetlent játszott a BVSC-vel.

Véget ért a női OB I alapszakasza, az FTC-Telekom Waterpolo női csapata a negyedik helyen végzett. Az utolsó fordulóban a BVSC-vel találkozott Béres Gergely csapata, ahol kiharcolhatták volna harmadik helyet és az ezzel járó pályaelőnyt a bronzcsatára, de a 9-9-es döntetlennel a zuglóiak megőrizték a harmadik pozíciójukat a tabellán.

Vályi hozta el a labdát és az első akcióból Tóth-Csabai Dóra szerezte meg a vezetést 1-0, de rögtön egyenlített a zuglói csapat, majd meg is szerezték a vezetést 1-2. Hatalmas irammal indult a találkozó és fej-fej mellett haladtak a csapatok. Előbb Máté Zsuzsanna, majd Tóth-Csabai egyenlített, de újra megszerezte a vezetést a vendégcsapat, majd Vályi góljával ismét kapaszkodtunk, de a vezetést nem sikerült visszavenni (4-4).

Futottunk az eredmény után és bő öt perces gólcsendet tört meg Illés Anna büntetőgólja, majd sikerült újra megszereznie a vezetést az FTC-nek, Pőcze Panna emberelőnyös gólja után (6-5). Feljavult a védekezésünk és most a BVSC tudott egyenlíteni, majd újra kihasználtunk egy emberelőnyös lehetőséget, így 7-6-ra vezettünk a félidőben.

Kapust cserélt a zuglói csapat, de Máté és Vályi góljával tartottuk a vezetést és mindkétszer ötméteres után tudott egyenlíteni a vendégcsapat (9-9). Az utolsó játékrészre maradt a döntés, de gólt nem sikerült szereznie egyik csapatnak sem. A BVSC jutott el többször lövésig, Neszmély Boglárka pedig rendre hárította a próbálkozásokat.  Nyolc perce tartott a gólcsend és megkaptuk a lehetőséget, de emberelőnyben sem sikerült betalálnunk és az utolsó 25 másodpercre a BVSC-nél maradt a labda, amit jól őriztek meg. Nem született gól az utolsó nyolc percben, 9-9-es döntetlennel végződött a találkozó.

Az eredménytől függetlenül lányaink tovább küzdhetnek a bronzért a BVSC ellen. Az első összecsapást, mely két nyert mérkőzésig tart a Szőnyi úton kezdhetik meg Tóth-Csabai Dóráék.

E.ON NŐI VÍZILABDA OB I
18. forduló
2021.04.10. 14:05
Budapest, FTC-MVM Sportközpont, Népligeti uszoda

FTC-TELEKOM WATERPOLO–BVSC 9-9 (4-4, 3-2, 2-3, 0-0)
Gólszerzőink: Tóth-Csabai 3, Máté 2, Vályi 2, Illés 1, Pőcze 1

"
"

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.

Jön az alapszakasz utolsó idegenbeli meccse

Tíz napon belül másodszor is találkozik az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a Szegeddel.

A vége fölényes győzelem lett

Magabiztos, 15-10-es sikert aratott az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a III. kerületi TVE otthonában.

Már az elődöntőre hangolódunk

Szombat este 18 órakor a III.Kerületi TVE otthonába látogat a FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fiatalokkal a csapatban nyertünk a Népligetben

18-7-es magabiztos győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata a Szeged elleni bajnokin.