2020. szeptember 8.
Nem sikerült megszerezni a bronzérmet
Kikapott a bronzmeccsen, így negyedik lett az FTC-Telekom Waterpolo női csapata a Magyar Kupában.

ELŐZMÉNYEK

Az FTC női csapata 2017-es fennállása óta mindig bronzérmes volt, miután a Magyar Kupa elődöntőéig eljutott, de ott kikapott. Ezúttal sem sikerült beverekedni magunkat a fináléba, de a korábbi évekkel ellentétben most meg kellett küzdenünk a 3. helyért, mégpedig a BVSC ellen. A Fradi hétfő este a címvédő Dunaújvárostól kapott ki 9-5-re, míg a zuglóiak az UVSE-vel szemben maradtak alul 13-10-re.

Fordulatos és gólgazdag első negyedet produkáltak a csapatok. Az első találatot a zuglóiak szerezték, majd Tóth-Csabai Dóra ötméteresével és Kövesdi Vivien távoli bombájával fordítottunk 2-1-re. Sokkal összeszedettebb képet mutatott együttesünk, mint az egy nappal korábbi elődöntőben, ennek ellenére a BVSC sorozatban lőtt hármat és már 4-2 volt oda nyolc perc játék után.

VISSZAJÖTTÜNK!

A második játékrészre viszont összeállt a védekezésünk, és a hátrányunkat is sikerült ledolgozni! A negyed elején Pőcze Panna használt ki egy emberelőnyt (4-3), majd egy labdaszerzés után Kuna Szonja úszott meg és lőtte be egy az egyben, így 4-4-re egyenlítettünk. Utána többször is szerencsénk volt hátul, de mi is elpuskáztunk több helyzetet. A fordulás után csak összejött a vezető gól, Valentin Kamilla volt eredményes centerből, amivel 2-4 után már 5-4 volt a javunkra! Látszódott, hogy mindkét fél nagyon akarja az érmet. A BVSC egyenlített 5-5-re, de mielőtt elkapták volt a fonalat Illés Anna vágott be egy gólt távolról emberelőnyből. Hosszú percekig 6-5 volt az állás a javunkra, majd Tóth-Csabai Dóra is ragasztott egy bombát a zuglói kapuba (7-5). Először a meccsen két góllal vezettünk!

HATALMAS CSATA ÉS FORDÍTÁS

Hiába Csehó-Kovácsné Kasó Orsolya remek védései, sajnos nem tudtuk megtartani az előnyt és hat és fél perccel a vége előtt egyenlített a BVSC 7-7-re, majd Tóth-Csabai gólja után 8-8-ra is. Sőt, a válogatott Leimeter Dóra három perccel a vége előtt visszavette az előnyt a sárga-kékeknek 9-8-nál. Nem adhattuk fel és ezt tudták a lányok is. Vészesen fogyott az idő, és úgy tűnt, hogy nem sikerül mit kezdeni támadásban, de Illés Anna 8 méterről érkező lapos lövése utat talált a kapuba. 9-9! Az utolsó szó sajnos nem a miénk volt, és ugyan volt még egy lehetőségünk 10-9-nél az egyenlítésre, nem tudtunk élni vele. A meccset és vele a bronzérmet a BVSC vihette haza a Margitszigetről, míg az FTC ezúttal negyedik helyen zárta a Magyar Kupát.

ILLÉS ANNA ÉRTÉKELÉSE

BENU NŐI VÍZILABDA MAGYAR KUPA

Bronzmeccs, 2020. szeptember 8., kedd

Budapest, Hajós Alfréd Sportuszoda

BVSC-ZUGLÓ – FTC-TELEKOM WATERPOLO 10-9 (4-2, 0-2, 2-3, 4-2)

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.

Jön az alapszakasz utolsó idegenbeli meccse

Tíz napon belül másodszor is találkozik az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a Szegeddel.

A vége fölényes győzelem lett

Magabiztos, 15-10-es sikert aratott az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a III. kerületi TVE otthonában.

Már az elődöntőre hangolódunk

Szombat este 18 órakor a III.Kerületi TVE otthonába látogat a FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fiatalokkal a csapatban nyertünk a Népligetben

18-7-es magabiztos győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata a Szeged elleni bajnokin.