2019. április 6.
Nem volt esélyünk
Elvesztette az elődöntő első meccsét az FTC-Telekom női vízilabda-csapata a címvédő UVSE otthonában.

Hatalmas iramban kezdődött a bajnoki elődöntő első meccse a Margitszigeten, ahová rengeteg Fradi szurkoló kiment, hogy buzdítsa a lányokat. Kellett is a segítség a mieinknek, hiszen a címvédő, a sorozatban négy bajnoki aranyérmet nyerő UVSE volt az ellenfelünk.

A találkozó sajnos nem úgy alakult, ahogy arra készült a Ferencváros, hiszen utoljára 1-1-nél, Bujka Barbara egyenlítő góljánál voltunk a legközelebb a hazaiakhoz… Ezek után 4-1-re elhúzott az UVSE, majd a félidőben 6-2-őt mutatott az eredményjelző. Persze, ez a hátrány még nem akkora, hogy ne lehetne behozni, de nem egy olyan helyzetkihasználással és védekezéssel, amit a harmadik negyedben produkáltunk. Ugyan szereztünk három gólt Tóth-Csabai Dóra és Gémes Alexa révén, de eközben kaptunk hetet, amivel végleg eldőlt a meccs (13-5). Az utolsó negyedben sem sikerült csökkenteni tetemes hátrányunkon, végül pedig nagyarányú, 17-8-as vereséget szenvedtünk az elődöntő első meccsén.

Feladni azonban nem szabad, hiszen április 17-én a Népligetben harcolhatjuk ki az egyenlítést és a harmadik meccset!