2022. december 11.
Női BL: pólósaink nyeretlenül estek ki a csoportkörből
Az Eger ellen sem sikerült pontokat szerezni, a Magyar Kupában és az Euro Kupában javíthatunk.

Sajnos hagyománnyá vált ebben a Bajnokok Ligája csoportkörben, hogy a mérkőzések elején beragad az FTC-Telekom Waterpolo női csapata. A két spanyol együttestől elszenvedett vereség után a házigazda Egerrel szemben is háromgólos hátrányba kerültünk már az első negyed végére. A hevesiek ugyancsak két vereséggel érkeztek erre a találkozóra, a továbbjutást befolyásoló tétje már nem volt a meccsnek.

Lassan, de biztosan kezdtük el faragni a hátrányt, aminek a kulcsa az volt, hogy egy fokkal gyorsabb lett a támadás, és rendezettebb a védelem. Kuna Szonja duplájával indult a második játékrész (4-3), de Szilágyi Dorottya egyedül képes volt a hátán vinni a hevesi csapatot.

Szinte rémisztő volt látni, hogy az egriek kiválósága tulajdonképpen úgy szerzett gólt, ahogy csak szeretett volna, a félidőben 7-5 volt oda, ebből hatot Szilágyi lőtt. A térfélcserét követően tovább futottunk az eredmény után, kevés eredménnyel, bár a játékunkban voltak biztató jelek.

Már hárommal is vezetett az Eger, ismét Kuna duplája jelentette a reményt, a záró felvonás előtt 11-10-re vezetett a házigazda. A negyedik negyed derekán sikerült utolérni ellenfelünket, Máté Zsuzsanna büntetőből tudott egyenlíteni (12-12), ám a nagyon rutinos Czigány Dóra utolsó percben lőtt akciógóljával végül győzött az Eger.

Megterhelő szériában van női csapatunk, ennek az egyik csúcspontja ez a hétvége volt. A Bajnokok Ligája második csoportköréig korábban nem sikerült eljutnia az FTC-Telekomnak, így a számszerű eredmények ellenére elmondhatjuk, hogy történt előrelépés. A kiesés nem jelent búcsút a nemzetközi porondtól, 2023-ban az Euro Kupában folytathatja Gerendás György együttese.

Ennek az évnek sincs még vége, hiszen a jövő hétvégén a Magyar Kupa elődöntőjében vághatunk vissza az Egernek. Ha sikerülne, lehetőségünk lenne megnyerni a női szakág fennállásának első aranyérmét!

Bajnokok Ligája, nők, 2. selejtezőkör, B-csoport, 3. forduló
Eger, Bitskey Aladár Uszoda

Eger-FTC-Telekom 13-12 (4-1, 3-4, 4-5, 2-2)
Az FTC gólszerzői: Kuna 4, Gurisatti 2, Leimeter, Máté, Vosseberg, Pőcze, Petik, Simon-Illés

4. FTC-Telekom 0p

A Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé továbbjutott: CN Mataro, CN Sabadell
Az Euro Kupán folytatja: FTC-Telekom, Eger

"
"

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.

Jön az alapszakasz utolsó idegenbeli meccse

Tíz napon belül másodszor is találkozik az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a Szegeddel.

A vége fölényes győzelem lett

Magabiztos, 15-10-es sikert aratott az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a III. kerületi TVE otthonában.

Már az elődöntőre hangolódunk

Szombat este 18 órakor a III.Kerületi TVE otthonába látogat a FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fiatalokkal a csapatban nyertünk a Népligetben

18-7-es magabiztos győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata a Szeged elleni bajnokin.

Kezdődik az alapszakasz hajrája

Szerda este a Szegedet fogadja a Népligetben az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Vereség az UVSE ellen

Női vízilabdacsapatunk 15-9-re kikapott az UVSE vendégeként.

Derbi az alapszakasz-győzelemért

A hatalmas csatát hozó novemberi Magyar Kupa-döntő után találkozik ismét az FTC és az UVSE.