2022. november 21.
Női BL-sorsolás: borzasztó nehéz csoportba kerültünk
Két spanyol és két magyar csapat küzd majd az első két továbbjutó helyért és a negyeddöntőért.

December 9-11. között kerül megrendezésre a női vízilabda Bajnokok Ligája második selejtezőköre. Az első fordulóban három győzelemmel és egy vereséggel zárt csapatunk, amely továbbjutást ért. A folytatásban Egerben kell kiharcolnia az FTC-Telekomnak a negyeddöntőbe jutást, amelyhez az első két hely valamelyikén kell végeznie. Ellenfeleink: Eger, CN Mataro (soraiban a magyar válogatott csapatkapitányával, Keszthelyi-Nagy Ritával), CN Sabadell.

Csapatunk helyzete több szempontból is érdekes. Egyrészt a selejtező első körében a spanyol Mediterrani és az olasz Padova hármassal körbeverésbe keveredtünk, amiből gólarány alapján mi jöttünk ki harmadikként. Így a sorsolásnál a „gyengébb” kalapba kerültünk, így erősebb csapatokat kaptunk. Másrészt egy hét alatt kétszer is le kell győznünk az Egert, hiszen a Bajnokok Ligája után egy héttel a Magyar Kupa elődöntőjét ellenük fogjuk játszani.

A Bajnokok Ligája második selejtezőkörében a csoport első két helyezettje jut tovább a negyeddöntőbe. A harmadik és negyedik helyezettek az Euro Kupában folytatják a nemzetközi szereplést.

Gerendás György, az FTC-Telekom vezetőedzője így nyilatkozott a sorsolás után:

- Borzasztó erős csoportba kerültünk. És azért kerültünk oda, mert a selejtezőben két koncentrált meccs után egy félig dekoncentrált játékot produkáltunk a Padova ellen. Ha hibást kell keresnünk, akkor azok mi vagyunk. A Mataro Keszthelyi Ritával, és a Sabadell is nagyon jó csapat, az Egernek és nekünk is nehéz a helyzetünk, ha tovább akarunk menni. A sorsolás jó oldala, hogy olcsó lesz az utazás.

Bajnokok Ligája, nők, 2. selejtezőkör, B-csoport
2022.12.09-11. Eger

FTC-Telekom
Eger
CN Sabadell (spanyol)
CN Mataro (spanyol)

A pontos lebonyolítást, a mérkőzések időpontjait később teszi közzé a LEN (Európai Úszószövetség).

"
"

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.