2021. február 20.
Nyolccal győzött női pólócsapatunk idegenben
Sorozatban harmadszor nyert a bajnokságban az FTC-Telekom.

A szerdai, Tatabánya elleni mérkőzést felkészülésként felhasználva 21-3-ra nyert női csapatunk és igyekezett a jó formát átmenteni a szombat délutáni mérkőzésre is. Ezúttal nyolc góllal 18-10-re győzött a Fradi.

Illés Anna kezdte meg a gólgyártást idegenben a III. Kerületi TVE uszodában és korábbi csapatkapitányunk, Kisteleki Dóra emberelőnyös találata után először és utoljára vezettek a hazaiak. Vályi és Kövesdi akciógólja után Takács centerből kétgólosra növelte az FTC-Telekom Waterpolo női csapatának előnyét három másodperccel az első negyed vége előtt (5-3).

A harmadik negyed elején, már négy találatra duzzadt a különbség, Kövesdi Vivien kétperces gólcsendet megtörve kétszer is eredményes volt, ezután két hazai gól következett, majd Kuna Szonja találatával 7-12-es állással fordultak a csapatok az utolsó játékrészre. Tóth-Csabai Dóra mesterhármasával először vezetett nyolc góllal Béres Gergely csapata, amire ismét két III. Kerület találat érkezett válaszul.

Az utolsó perc felettébb látványosra sikerült: Pőcze találatára Crittenden válaszolt, majd Kövesdi lőtte szabaddobásból saját maga negyedik, csapatunk tizennyolcadik gólját három másodpercnél, de belefért még egy Crittenden lövés, amit Pőcze blokkolt. A papírforma szerint zajló meccsen a vártnál több gólt kapva, de magabiztosan győztünk 18-10-re.

Női OB I

III. Kerületi TVE-FTC-Telekom 10-18 (3-5, 1-3, 3-4, 3-6)

Gólszerzőink: Kövesdi 4, Tóth-Csabai 3, Takács 3, Illés 2, Vályi 2, Pőcze 2, Máté 1, Kuna 1

"
"

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.