2021. január 22.
Olimpiai Kupa: újabb Fradi-siker!
Muzsnay Fanni és Tóth Csabai Dóra is két góllal vette ki a részét a BVSC felett aratott 8-7-es sikerből.

A női OBI negyedik helyén álló FTC-Telekom pénteken a harmadik BVSC-vel találkozott az idén első ízben kiírt Olimpiai Kupa Arany-csoportjának első összecsapásán. Béres Gergely csapatából három, a Szőnyi úti alakulatból két játékos szerepel a már elődöntőnél járó trieszti olimpia selejtező tornán, de nélkülük is parázs mérkőzésre számíthattunk. A találkozó vendégóllal indult, de később a válogatottól visszatérő Máté Zsuzsannával megerősödött Fradi vette át a kezdeményezést, és zsinórban négyszer is betalált (sorrendben Muzsnay Fanni, Petik Panna, Kövesdi Vivien, valamint Tóth Csabai Dóra volt eredményes).

A második negyed Kövesdi újabb góljával zárult (5-2), a harmadik negyedben azonban megkezdte a felzárkózást a BVSC (5-4). Szerencsére ezt követően újra zöld-fehér percek következtek, Takács Vivien és Tóth Csabai Dóra is értékesített egy előnyt, majd Muzsnay akcióból újra háromgólosra növelte a különbséget, végleg eldöntve ezzel a találkozó sorsát.

A zárónegyed hatalmas harcot hozott, mindkét fél előtt számtalan lehetőség adódott, de végül sikerült megtartania az előnyt női csapatunknak.A 8-7-es sikernek köszönhetően közel kerültünk a kupa elhódításához, ehhez már csak a Varga Tamás vezette junior válogatottat kell legyőzni.

A találkozót követően Béres Gergely vezetőedző értékelt.

-  Gratulálok mindkét csapatnak, nagyon jó mérkőzést játszottunk. Az Olimpiai Kupa a felkészülést szolgálja, és ezek a mérkőzések azt bizonyítják, hogy jó úton járunk. Szurkolok lányoknak, hogy harcolják ki az olimpiai részvételt a trieszti kvalifikációs tornán.

"
"

Bajnoki ezüstérmes az FTC női pólócsapata

Idegőrlő csatában 11-10-re kikapott az FTC az UVSE ellen a bajnoki döntő második felvonásában.

Gerendás György: „Csináljuk meg!”

Női vízilabdacsapatunk vezetőedzője szerint harmadik meccsre kényszeríthetjük a bajnoki döntőben az UVSE-t.

Meg kell akadályozni a bajnokavatást!

A döntő első meccsének elvesztése után nyernie kell az FTC-nek, hogy maradjon esélye az aranyéremre.

„A Leimi is nagyon jó szpícselős”

Klasszis női pólósainkkal folytatta a Kire jellemzőbb? – kvízsorozatot a Fradi TV stábja – VIDEÓ!

Kikaptunk a döntő első meccsén

12-6-os vereség után szerdán nyernie kell az FTC női pólosainak a Népligetben, hogy ne dőljön el a párharc.

Kezdődik a döntő - az aranyéremért megyünk!

Első bajnoki címét szerezheti meg az FTC női vízilabdacsapata, amelynek kétszer kell nyernie az UVSE ellen.

Története során először bajnoki döntős az FTC!

Hatalmas hajrá után ötméteresekkel nyertek Dunaújvárosban női pólósaink, így döntőbe jutottak!

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.