2021. január 22.
Olimpiai Kupa: újabb Fradi-siker!
Muzsnay Fanni és Tóth Csabai Dóra is két góllal vette ki a részét a BVSC felett aratott 8-7-es sikerből.

A női OBI negyedik helyén álló FTC-Telekom pénteken a harmadik BVSC-vel találkozott az idén első ízben kiírt Olimpiai Kupa Arany-csoportjának első összecsapásán. Béres Gergely csapatából három, a Szőnyi úti alakulatból két játékos szerepel a már elődöntőnél járó trieszti olimpia selejtező tornán, de nélkülük is parázs mérkőzésre számíthattunk. A találkozó vendégóllal indult, de később a válogatottól visszatérő Máté Zsuzsannával megerősödött Fradi vette át a kezdeményezést, és zsinórban négyszer is betalált (sorrendben Muzsnay Fanni, Petik Panna, Kövesdi Vivien, valamint Tóth Csabai Dóra volt eredményes).

A második negyed Kövesdi újabb góljával zárult (5-2), a harmadik negyedben azonban megkezdte a felzárkózást a BVSC (5-4). Szerencsére ezt követően újra zöld-fehér percek következtek, Takács Vivien és Tóth Csabai Dóra is értékesített egy előnyt, majd Muzsnay akcióból újra háromgólosra növelte a különbséget, végleg eldöntve ezzel a találkozó sorsát.

A zárónegyed hatalmas harcot hozott, mindkét fél előtt számtalan lehetőség adódott, de végül sikerült megtartania az előnyt női csapatunknak.A 8-7-es sikernek köszönhetően közel kerültünk a kupa elhódításához, ehhez már csak a Varga Tamás vezette junior válogatottat kell legyőzni.

A találkozót követően Béres Gergely vezetőedző értékelt.

-  Gratulálok mindkét csapatnak, nagyon jó mérkőzést játszottunk. Az Olimpiai Kupa a felkészülést szolgálja, és ezek a mérkőzések azt bizonyítják, hogy jó úton járunk. Szurkolok lányoknak, hogy harcolják ki az olimpiai részvételt a trieszti kvalifikációs tornán.

"
"
Cikkajánló

Leimeter Dóra: A célunk, hogy érmet szerezzünk

A Fradi női pólósai már Máltára hangolnak, ahol a BL Final Fourban újabb trófeáért harcolnak – VIDEÓ!

Világklasszisunk a divatban is diktálja a tempót

Ismerjék meg vízilabdázónk, Elefteria Plevritu különleges oldalát a ruhák és a fotózás világából - VIDEÓ!

Először védett címet az FTC-Telekom női csapata!

Pólósaink 19-8-ra nyerték meg a harmadik meccset a BVSC ellen, és szerezték meg a második bajnoki címüket.

Bombahír – Keszthelyi Rita játszik a vasárnapi döntőn

Az FTC-Telekom világklasszisa keményen edzett sérülése után, hogy játszhasson a szezon legfontosabb meccsein.

„Már csak egy győzelemre vagyunk a bajnoki címtől”

Kovács-Csatlósné Szilágyi Dorottya nyilatkozott a 16-11-re megnyert második bajnoki döntő után – INTERJÚ!

Újabb Fradi-siker, egy győzelemre van a bajnoki cím

A döntő második meccsén nehezebben nyert az FTC-Telekom női vízilabdacsapata, de közel került a címvédéshez.

Egy lépésre kerülhetünk a címvédéstől

A hazai győzelem után a BVSC-hez látogat az FTC-Telekom női pólócsapata a bajnoki döntő második meccsére.

Magabiztos győzelemmel kerültünk előnybe a döntőben

15-8-as BVSC elleni sikerrel kezdték az FTC-Telekom női pólósai a bajnoki finálét.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin