2021. október 16.
Öt fradistával vb-bronzérmes a magyar válogatott
A junior magyar női vízilabda-válogatott 12-10 nyert Olaszország ellen az izraeli világbajnokság bronzmeccsén

Bár pénteken a junior magyar női vízilabda-válogatott nagy csatában kikapott Görögországtól a Netanyában zajló világbajnokságon, Varga Tamás csapatának a szombati, Olaszország elleni bronzmérkőzésre is maradt tartaléka.

Az öt ferencvárosi játékost, Neszmély Boglárkát, Dömsödi Dalmát, Petik Pannát, Pőcze Pannát és Valentin Kamillát (utóbbi sérülés miatt csak a kispadon ült) is a soraiban tudó magyar csapat fej-fej mellett haladt az olaszokkal. Az első negyed 3-3-as, a második pedig 4-4-es döntetlennel zárult, egyszersem fordult elő, hogy bármelyik csapat is két góllal vezetett volna.

A harmadik nyolc percben újabb egy-egy gól került fel mindkét oldalról a táblára, így a döntés a záró játékrészre maradt. Gyorsan elléptünk kettővel - betalált többek között a meccsen végül három góllal záró fradista Petik is -, de Olaszország néhány perc alatt kiegyenlített. Viszont volt tartása a csapatnak és innen is tudtunk újítani. A meccsen nagyon játszó és négyszer eredményes Peresztegi-Nagy Kinga és a ferencvárosi Pőcze góljának köszönhetően 12-10-re nyertünk, így csodálatos bronzérmet szereztünk!

(Fotó: MVLSZ)

"
"

Máté Zsuzsanna: „Amikorra kell, csúcsformában leszünk.”

Ráhangolódás után keményen készül a budapesti világbajnokságra a női válogatott, a keretben 5 FTC-játékossal.

Edzőként is a maximumra törekszik Tóth-Csabai Dóra

Bajnoki bronzérmes csapatunk kapitánya játékospályafutása után az utánpótlásban is a csúcs felé tart edzőként.

Női póló: öt játékosunk lehet ott a vb-n

Bíró Attila válogatottjában öt ferencvárosi játékos küzdhet meg helyéért az idei nyár csúcseseményére.

Tudásszomj és kalandvágy

Két sikeres év után Vályi Vanda úgy érzi, most jött el az ideje új kultúrát megismernie.

30 személyi hibás meccsen győzelem a görögök ellen

Az 5. helyért játszhat szombaton a válogatott a világliga európai selejtezőjében.

Vízből a partra, de továbbra is aktívan

Csehó-Kovácsné Kasó Orsolya boldog emlékeket visz magával a Népligetből

„Két rémisztő oka van, amiért idén nem kaptam pirosat”

Női vízilabdacsapatunk vezetőedzője, Gerendás György exkluzív környezetben mesélt az elmúlt szezonról - VIDEÓ

Mozgalmas nyár vár Dömsödi Dalmára

Bajnoki bronzérmes centerünk a felnőttválogatottságra hajt, de addig még több fontos meccsen is érdekelt.