2021. október 16.
Öt fradistával vb-bronzérmes a magyar válogatott
A junior magyar női vízilabda-válogatott 12-10 nyert Olaszország ellen az izraeli világbajnokság bronzmeccsén

Bár pénteken a junior magyar női vízilabda-válogatott nagy csatában kikapott Görögországtól a Netanyában zajló világbajnokságon, Varga Tamás csapatának a szombati, Olaszország elleni bronzmérkőzésre is maradt tartaléka.

Az öt ferencvárosi játékost, Neszmély Boglárkát, Dömsödi Dalmát, Petik Pannát, Pőcze Pannát és Valentin Kamillát (utóbbi sérülés miatt csak a kispadon ült) is a soraiban tudó magyar csapat fej-fej mellett haladt az olaszokkal. Az első negyed 3-3-as, a második pedig 4-4-es döntetlennel zárult, egyszersem fordult elő, hogy bármelyik csapat is két góllal vezetett volna.

A harmadik nyolc percben újabb egy-egy gól került fel mindkét oldalról a táblára, így a döntés a záró játékrészre maradt. Gyorsan elléptünk kettővel - betalált többek között a meccsen végül három góllal záró fradista Petik is -, de Olaszország néhány perc alatt kiegyenlített. Viszont volt tartása a csapatnak és innen is tudtunk újítani. A meccsen nagyon játszó és négyszer eredményes Peresztegi-Nagy Kinga és a ferencvárosi Pőcze góljának köszönhetően 12-10-re nyertünk, így csodálatos bronzérmet szereztünk!

(Fotó: MVLSZ)

"
"

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.