2022. szeptember 7.
Sima győzelem az első körben az Eb-ötödik helyért
Bár sok volt a pontatlanság, így is megvan a kötelező siker női válogatottunknak Franciaország ellen.

A papírformának megfelelően indult a spliti Európa-bajnokságon az ötödik helyért zajló első körös mérkőzés, melyen Bíró Attila szövetségi kapitány tanítványai négy perc alatt 4-0-ra elhúztak Franciaországtól. A megilletődött franciák időt kértek, és változtatni tudtak a játékképükön, rögtön lőttek két gólt.

A magyar válogatott nem ijedt meg ettől, ugyanakkor a legjobb teljesítményétől is elmaradt ezen a mérkőzésen. Főleg a védekezésbe csúsztak oda nem illő hibák, ezeket pedig a lelkesen játszó franciák ki is használták. Egymást váltották az olyan jelenetek, mint például Parkes Rebecca saját magának adott gólpassza lábbal, majd védekezésnél egy elváltás, amiből tisztán lőhetett az ellenfél.

Ennek a hullámzásnak a mélypontja a második negyed végén volt, amikor 8-2-ről 9-6-ra zárkózott fel Franciaország, és adogathatott emberelőnyben a kétgólos hátrányért. Ennél a szituációnál Máté Zsuzsanna blokkolt jól, az ellentámadásból pedig Garda Krisztina volt eredményes, így a félidő előtt nagyjából helyükre billentek a dolgok.

A harmadik negyedben folytatódott a hibákkal tarkított meccs, de a játékrész hajrájában jött egy remek centerezés Farkas Tamarától, egy mázlis távoli lövés Gardától, egy szép elmozgás Leimeter Dórától és egy szépségdíjas ejtés Mátétól, így 16-8-as állásról indult az utolsó nyolc perc.

Dömsödi Dalma ettől függetlenül jókor volt jó helyen egy emberelőnynél, és Leimeter előnyben szerzett találatával már megvolt a közte tíz (18-8), a fáradó franciák mellett már a magyar lányok sem pörögtek annyira, végül még egy-egy gól esett, miközben próbált egyik csapat sem feleslegesen kipontozódni.

Magyarország ezzel nagy lépést tett az Európa-bajnoki ötödik helyért, pénteken délután a Horvátország-Izrael mérkőzés győztesével találkozunk.

Európa-bajnokság, nők, az 5-8. helyért, Split

Franciaország-Magyarország 9-19 (2-6, 4-4, 2-6, 1-3)
Magyar gólszerzők: Garda 6, Gurisatti, Máté, Farkas, Leimeter, Szilágyi, Parkes 2-2, Dömsödi 1

Az 5. helyért
2022.09.09., 16.00: Magyarország (a Horvátország-Izrael mérkőzés győztese)

"
"

Bajnokok Ligájában az FTC női csapata is

Francia, olasz, máltai és spanyol csapatok mellé sorsolták az FTC-Telekom Waterpolo-t a női BL selejtezőjében.

Két új igazolással végleges női csapatunk kerete

A német és a francia válogatott erősségeivel bővült csapatunk, amely minden kiírásban a döntőt veszi célba.

Itt a női vízilabda bajnokság menetrendje!

A Magyar Kupa selejtezőit is kisorsolták, női csapatunk majd a főtáblán lesz érdekelt.

Megvan az Eb ötödik helye női válogatottunknak

Az első két negyedben dadogott a játék Izrael ellen, de felpörögtek a lányok, így sima lett a helyosztó.

Az ötödik helyért játszhat az Eb-n a női válogatott

Az első negyedben összeszedett hátrányt végül sajnos nem sikerült ledolgoznia pólósainknak.

Zárásként kapott gól nélküli győzelem az Eb-csoportban

Románia legyőzésével megvan a csoport harmadik helye női válogatottunknak, jöhet az egyenes kieséses szakasz.

Szép győzelem, javuló játékkép a spliti Eb-n

Női válogatottunk döcögős kezdés után, a folytatásban egyre jobb teljesítményt nyújtva kiütötte a horvátokat.

Gólzáporos győzelem az Eb-n Németország ellen

Női válogatottunk az elvárható magabiztossággal nyert, több játékos megszórta magát.