2022. október 19.
Sima győzelem Szegeden
Az FTC-Telekom női pólósai a várható különbséggel, újoncavatással győztek a bajnokságban.

A mérkőzés előtt Gerendás György vezetőedző azt kérte csapatától, hogy magabiztos támadójátékkal, és minél kevesebb kapott góllal hozza le a Szeged elleni találkozót. Az első három negyedben aránylag jól is működött minden, de a záró játékrészre fellazult a szerkezet.

Gurisatti Gréta mesterhármasával indult a találkozó, amit az OB I-ben először szereplő friss U-16-os világbajnok, saját nevelésű játékosunk, Gulyás-Oldal Emma toldott meg még eggyel, így lett 4-0 az első felvonás. A védelem masszív volt, a Szegednek nem nagyon volt esélye a gólszerzésre.

A második negyed elején emberelőnyből szépített a házigazda, de a félidőre már tetemesre nőtt a különbség (8-1). Térfélcsere után majdnem mindenki fel tudott iratkozni a góllövőlistára, Leimeter Dóra góljával először volt közte tíz, Kuna Szonja harmadik góljával pedig sikerült tartani ezt a különbséget (14-4).

A hajrában két fegyelmezetlenség a védelemben elég volt, hogy zavar keletkezzen, két büntetővel zárkózott a Szeged. És bár az utolsó szó a miénk volt, ezt a negyedet végül a házigazda nyerte 4-3-ra.

Folytatás pénteken 20.30-tól, amikor első bajnoki mérkőzését játssza női csapatunk a Népligetben, az ellenfél a Szentes lesz.

OB I, nők, 2. forduló

Szeged-FTC-Telekom Waterpolo
7-16 (0-4, 1-3, 2-6, 4-3)
Az FTC gólszerzői: Gurisatti 5, Kuna 3, Pőcze 2, Máté, Farkas, Leimeter, Gulyás-Oldal, Petik, Dömsödi 1-1

„Menekült” az uszodából, mára vb-ezüstérmes kapus lett

Neszmély Boglárkának egy fogócska változtatta meg a karrierjét, ráadásul nem is a kapuban kezdett - VIDEÓ

Vereséggel zártuk a BL-t

Fordulatos meccsen 9-8-ra kikapott az FTC női vízilabdacsapata Egerben.

Zárjuk győzelemmel a BL-t!

A BL-ben tét nélküli lesz az Eger-FTC csata, de a női ob I rájátszása miatt nem mindegy az eredmény.

A Szentes sem okozott gondot

18-7-re nyert idegenben az FTC-Telekom női pólócsapata a bajnokságban, ezzel őrzi első helyét a tabellán.

Kötelező győzelemért utazunk Szentesre

Még utoljára ellenfélként néz szembe női pólócsapatunkkal az FTC leendő vezetőedzője, Matajsz Márk.

Nagy csatát nyertünk meg a Dunaújváros ellen

9-8-ra győzte le egyik közvetlen riválisát a bajnokságban a listavezető FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fókuszban a bajnokság

A rájátszás szempontjából játszik fontos meccset az FTC-Telekom Waterpolo női csapata a Dunaújváros ellen.

Nem juthatunk tovább a BL-ben

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 13-8-as vereséget szenvedett a tavalyi ezüstérmes Mataro ellen.