2022. szeptember 1.
Szép győzelem, javuló játékkép a spliti Eb-n
Női válogatottunk döcögős kezdés után, a folytatásban egyre jobb teljesítményt nyújtva kiütötte a horvátokat.

Mély gödörből mászik kifelé női válogatottunk az Európa-bajnokságon, amiből egy fontos lépés volt a németek elleni nagyarányú győzelem. A következő látványos szakasz a horvát válogatott elleni mérkőzés volt, amelyet papírforma szerint nagy gólkülönbségű sikerrel le kellett hoznia Bíró Attila szövetségi kapitány válogatottjának.

Ez sikerült, bár a találkozó elején még jól tartották magukat az Eb-házigazdák. Az első magyar találatokra mindig érkezett válasz, így a második negyed elejéig volt már kétgólos magyar előny is, de a nagy roham 5-4-ről indult. A mérkőzés kezdeti szakaszában szült némi bizonytalanságot a védelem instabilitása, de a lányok erejét és elszántságát mutatja, hogy komoly koncentrációval túlléptek a nehéz részen.

Ebben új igazolásunk, Gurisatti Gréta volt az egyik főszereplő, aki támadásban és védekezésben, labdával és labda nélkül is a győzni akarást sugározta magából, feltüzelve ezzel a társakat. Vályi Vanda és Leimeter Dóra hasonlóan elszántan játszottak, labdákat szereztek, gólpasszokat osztogattak, és ha helyzetbe kerültek, bátran vállalkoztak. Akár csak Farkas Tamara, aki két labdaszerzés mellett adott egy gólpasszt és lőtt egy gólt, valamint Máté Zsuzsanna, aki két lopott labdával és három blokkolt lövéssel támogatta a csapatot.

Fontos momentum volt, ahogy az összeálló védelem felhúzta magával Magyari Aldát, ugyanis az első két negyedben nem volt védett lövése. A harmadik negyed elején viszont elkapta a fonalat, a második félidőben összesen egy gólt kapott, 54%-os hatékonysággal dolgozott a kapuban.

Kiemelendő még, hogy a magyar válogatott nem becsülte le ellenfelét, sőt, kihasználta a lehetőséget a formajavításra. Ez főképp az emberelőnyökön látszott, néha túljáratták a lányok a labdát, de alapvetően a megfelelő emberek megtalálására törekedtek, ezekből pedig szépségdíjas találatok születtek.

A csoport harmadik helye ezzel a győzelemmel borítékolható, mint ahogyan az is, hogy a hétfői nyolcaddöntőben a másik csoport második helyezettje, vagyis Spanyolország lesz az ellenfél. Az utolsó fordulóban a pont nélkül álló Románia ellen élesítheti tovább formáját az egyenes kieséses szakaszra a magyar válogatott, szombaton délelőtt.

Európa-bajnokság, nők, 4. játéknap, Split

Horvátország-Magyarország 6-22 (3-5, 2-4, 1-7, 0-6)
Magyar gólszerzők: Gurisatti 5, Parkes 4, Peresztegi-Nagy 3, Vályi, Leimeter, Mahieu, Faragó 2-2, Farkas, Horváth 1-1

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.