2024. október 25.
Szombaton a Népligetben kezdjük a BL-csoportkört
Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata az Euro Kupa-címvédő Padovát fogadja az első fordulóban.

Matajsz Márk együttese október elején már letette a névjegyét a nemzetközi kupaporondon. A Bajnokok Ligája athéni selejtezőcsoportjában ugyanis mind a négy mérkőzést megnyerve, hibátlan teljesítménnyel jutott a főtáblára a megújuló és csupán néhány hetes felkészülést maga mögött tudó FTC-Telekom női vízilabdacsapata. A zöld-fehérek ezek után a B-jelű csoportba kaptak besorolást spanyol, holland és olasz riválisok mellé: FTC-Telekom, CN Mataro, Polar Bears és Plebiscito Padova.

- A többi csoportot nézve úgy tűnik, hogy a miénk a legkellemesebb csoport, de nekünk, mint új csapat a palettán, nem szabad senkit sem félvállról vennünk – nyilatkozta a sorsolást követően vezetőedzőnk a FradiMédiának.

Az első fordulóban rögtön egy kupagyőztes csapatot fogadunk a Népligetben, hiszen az előző szezonban a második számú európai klubtrófeát, vagyis az Euro Kupát megnyert Padovával csapunk össze. Az olaszokkal a 2023/24-es idényben már találkoztunk az Euro Kupa elődöntőjében, ahol Olaszországban 12-9-re győzött az akkor még Gerendás György vezette FTC, amely a budapesti visszavágón ugyan kikapott 9-7-re, de így is megtartott egyetlen találatot az idegenben kiharcolt háromgólos előnyéből.

A Padova szintén a selejtezőben kezdte a Bajnokok Ligáját, és három győzelme mellett a görög Alimostól kapott ki, így másodikként jutott tovább csoportjából. Egy hete az Európai Szuperkupáért is megküzdhettek az olaszok, ám óriási vereségbe szaladtak bele, hiszen a Keszthelyi Ritát is soraiban tudó, BL-címvédő Sabadell 19-7-re nyerni tudott. A Ferencváros bár túl van kilenc tétmérkőzésen, melyeken győzni is tudott, de igazán nagy játékerőt képviselő csapattal még nem nézett szembe. Éppen ezért is kíváncsian várjuk a szombati FTC-Padova BL-rangadót, ahol kiderül, hogy hol tart a csapatépítésben az eddig látottak alapján sokra hivatott zöld-fehér együttes. A mérkőzés 18 órakor kezdődik az FTC-MVM Népligeti Sportközpontban.

NŐI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

Csoportkör, B-csoport | 2024. október 26., szombat 18:00

Budapest, FTC-MVM Népligeti Sportközpont

FTC-TELEKOM WATERPOLO – ANTENORE PLEBISCITO PADOVA

Jegyek: 2500 Ft

Élő közvetítés a European Aquatics oldalán

"
"
Cikkajánló

Klasszisunk híres hercegnőről nevezte el bájos kutyusát

Vízilabdázónk, Beatriz Ortiz megmutatta medencén kívüli életét - VIDEÓ!

Az UVSE-n át vezet az út a BL négyes döntőjébe

A BL-negyeddöntőben az FTC-Telekom női vízilabdacsapata az UVSE ellen játszik oda-visszavágós párharcot.

Csoportelsőként jutottunk be a BL-negyeddöntőbe

Magabiztosan győzte le a Spandaut az FTC-Telekom női csapata, amely várja ellenfelét a legjobb nyolc között.

Az Olympiakosszal készült női csapatunk a szezonhajrára

A csoportelsőség megszerzéséért játszik a női vízilabda BL-ben az FTC-Telekom a német Spandau ellen.

Hibátlanul zártuk a középszakaszt

Az FTC-Telekom női pólósai az Eger 17–8-as legyőzésével készülnek a bajnokság elődöntőjére.

Kiütéses győzelem a Dunaújváros ellen

19–6-os sikerrel folytatták tovább menetelésüket női pólósaink a bajnokság középszakaszában.

Bombaformában fogadják női pólósaink a Dunaújvárost

A bajnokságban már biztos elődöntős FTC-Telekom a kupadöntős riválisa ellen folytathatja menetelését.

Bejutott az FTC a bajnoki elődöntőbe

Bombaformában női pólósaink, akik az UVSE után a BVSC-t is kiütötték 23-10-re.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin