2019. március 13.
Tét az elődöntő
Szombaton már az elődöntőbe jutásért ugrik medencébe az FTC-Telekom Waterpolo női csapata a Népligetben.

Ma este véget ért a női vízilabda ob I alapszakasza, melyet a Ferencváros csapata negyedik helyen zárt azonos ponttal, mint a harmadik BVSC, ám csak az egymás elleni eredmények miatt bizonyultak jobbnak a zuglóiak (12-9, 8-8).

Szeged, Tatabánya, Budapesti Honvéd

A tavalyi szezonban ugyanígy negyedik helyen végzett együttesünk az alapszakaszban, ám ezúttal nem csak a mögötte végzett csapatok ellen nyert, hanem a dobogósoktól is rabolt pontokat. Ugyan a címvédő UVSE-t csak megszorítani tudtuk (9-7, 12-9), de tavasszal a BVSC-vel már döntetlent játszottunk (8-8), a Dunaújvárost pedig remek játékkal győztük le 5-7-es hátrányból fordítva 10-8-ra.

Ezek az eredmények önbizalommal töltötték fel a lányokat, akik szombaton már az elődöntőbe jutásért játszanak. Az ellenfelünk – ahogy tavaly is – az Eger csapata lesz, mellyel az idei szezonban már ötször is találkoztunk és ezeken a meccseken négyszer mi kerültünk ki győztesen.

FTC – Eger 14-10 (2019.01.19.)

Mivel a rájátszásba minden csapat viszi magával az alapszakaszban elért egymás elleni eredményeket, ezért két győzelmünknek köszönhetően az FTC-Eger párharc 6-0-ról indul. Az a csapat jut az elődöntőbe, amelyik előbb éri el a hét pontot, így ha nyerne a Fradi szombaton, akkor biztosítaná helyét az elődöntőbe, ahol a címvédő UVSE várna rá.

NŐI VÍZILABDA OB I

Negyeddöntő 1. mérkőzés, 2019.03.16., szombat 14:30

FTC-TELEKOM WATERPOLO – ZF-EGER

Jegy: 1000 Ft

Tv közvetítés: Nincs

Nyolc között a női pólóválogatott

Bejutott a világbajnokság negyeddöntőjébe a magyar női válogatott Új-Zéland legyőzése után.

Kikaptunk, de ez a vereség még jól jöhet

Nem tudta kijavítani rossz kezdését a magyar női válogatott, amelynek nem volt esélye az oroszok ellen.

Újabb siker és továbbjutás

A vége izgalmas lett, de összességében uralta a Kanada elleni meccset a magyar válogatott a világbajnokságon.

64-0! Világcsúccsal kezdtünk

Történelmet írt a magyar női vízilabda-válogatott, hiszen soha nem látott győzelmet aratott Dél-Korea ellen.

A kemény munka hozhatja meg a vb-sikert

Vasárnap kezdődik a világbajnokság Tóth-Csabai Dóra és a magyar női vízilabda-válogatott számára.

Ezüstéremmel hangoltunk a vb-re

Jól sikerült a magyar női vízilabda-válogatott főpróbája a dél-koreai világbajnokság előtt.

Rangos tornával készül a vb-re a női válogatott

Szerdától péntekig a magyar női vízilabda-válogatottnak szurkolhatunk a Margitszigeten. A belépés ingyenes.

Hatodik helyen zárt a válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott 12-7-re veszítette el utolsó Világliga-mérkőzését Ausztrália ellen.