2019. szeptember 28.
Tízgólos győzelemmel rajtoltak női pólósaink
Remekül kezdte az új szezont az FTC-Telekom Waterpolo női csapata, amely a Tatabánya ellen nyert magabiztosan.

Már nagyon vártuk azt, hogy a női vízilabda szezon is elinduljon és láthassuk az új Fradit, amely nem okozott csalódást első meccsén. Sőt…

Négy új igazolásunkból hárman is bemutatkoztak, ráadásul újoncot is avattunk rögtön az első fordulóban, hiszen Krénusz Anna 15 évesen debütált a felnőtt ob I-ben. A BVSC-től érkező Illés Anna nem sokáig várt első Fradis góljára, ugyanis az első percben értékesített egy büntetőt (1-0), ezt követően pedig újdonsült csapatkapitányunk, Tóth-Csabai Dóra sem hibázott ötméteresből, így gyorsan kétgólos előnyre tettünk szert (2-0). A Tatabánya faragott hátrányán, de az első negyedet sikerült megnyerni 3-2-re.

A második játékrész elején újabb büntetőhöz jutottunk, ám ez kimaradt. A vendégeknek ezután meg volt a lehetősége az egyenlítésre, de nem tudtak élni vele, míg a másik oldalon Tóth-Csabai szerzett újabb gólt (4-2). Ez döntőnek bizonyult a meccs végkimenete szempontjából, mivel a negyedből hátralévő időben Máté Zsuzsanna és Petik Panna is belőtte első találatát új csapatában, így 6-3-al fordulhattunk.

A nagyszünet után pedig állva is hagytuk a tatabányaiakat, mivel egy kapott gól mellett ötöt lőttünk nekik a Pőcze-Petik-Kövesdi- Muzsnay-Máté ötös vezetésével (11-4). Ez a hatékonyság a mi kedvünket meghozta, míg a vendégekét elvette, ennek következtében az utolsó negyedben is szép számmal születtek Fradi-találatok. Összesen kilencen is eredményesek tudtak lenni, de a szerzett gólok mellett meg kell említeni a védekezést és a remek kapusteljesítményt is, hiszen a 16 éves Neszmély Boglárka 33 lövésből csupán hét gólt kapott. A Ferencváros végül hatalmas fölénnyel, 17-7-re megnyerte az első meccset. Ezek után pedig kíváncsian várjuk a második meccset, melyet október 5-én Szegeden játszik az FTC-Telekom.

NŐI VÍZILABDA OB I

Alapszakasz 1.forduló, 2019.09.28., szombat

FTC-MVM Sportközpont, Népligeti uszoda

FTC-TELEKOM WATERPOLO – TATABÁNYA 17-7 (3-2, 3-1, 5-1, 6-3)

Gólszerzőink: Muzsnay 3, Máté 3, Tóth-Csabai 2, Petik 2, Pőcze 2, Kövesdi 2, Illés 1, Hajdú 1, Ramocsai 1

"
"

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.