2022. december 3.
Több mint 20 lőtt gól Tatabányán
A várt magabiztossággal őrizték meg bajnoki veretlenségüket női pólósaink.

Mindössze 17 másodpercre volt szüksége az FTC-Telekom Waterpolo női csapatának, hogy a bajnokság hatodik fordulójában megszerezze a vezetést a Tatabánya ellen. Az előzetesen is egy könnyedebb találkozónak ígérkező meccsen egy pillanatra sem engedték ki a lányok a kezükből a vezetést, már az első negyedben 7-3-ra vezettek.

Többen is megszórták magukat a csapatból, összesen huszonkétszer sikerült a Tatabánya kapujába találni, a győzelemmel továbbra is veretlenek vagyunk az OB I-ben. Több utánpótláskorú játékos is játéklehetőséget kapott, Awad Zoya, Nagy Laura és Baksa Borbála is sokat volt vízben.

Gerendás György csapata gyakorolhatott, készülhetett a nagyobb feladatokra, melyek közül az első a Bajnokok Ligája következő csoportköre lesz a jövő hét végén Egerben. Az első meccset majd a spanyol Sabadell ellen játssza csapatunk pénteken, majd sorrendben a szintén spanyol Mataro és a házigazda Eger lesznek az ellenfelek.

OB I, nők, 6. forduló
Tatabánya-FTC-Telekom 9-22 (3-7, 2-6, 3-5, 1-4)
Az FTC gólszerzői: Dömsödi, Gurisatti, Simon-Illés, Petik, Kuna 3-3, Máté, Vosseberg, Pőcze 2-2, Millot 1

Gerendás György: „Csináljuk meg!”

Női vízilabdacsapatunk vezetőedzője szerint harmadik meccsre kényszeríthetjük a bajnoki döntőben az UVSE-t.

Meg kell akadályozni a bajnokavatást!

A döntő első meccsének elvesztése után nyernie kell az FTC-nek, hogy maradjon esélye az aranyéremre.

„A Leimi is nagyon jó szpícselős”

Klasszis női pólósainkkal folytatta a Kire jellemzőbb? – kvízsorozatot a Fradi TV stábja – VIDEÓ!

Kikaptunk a döntő első meccsén

12-6-os vereség után szerdán nyernie kell az FTC női pólosainak a Népligetben, hogy ne dőljön el a párharc.

Kezdődik a döntő - az aranyéremért megyünk!

Első bajnoki címét szerezheti meg az FTC női vízilabdacsapata, amelynek kétszer kell nyernie az UVSE ellen.

Története során először bajnoki döntős az FTC!

Hatalmas hajrá után ötméteresekkel nyertek Dunaújvárosban női pólósaink, így döntőbe jutottak!

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.