2021. január 24.
Tornagyőztes a magyar női válogatott!
Illés Anna egy góllal vette ki a részét a hollandok felett aratott 13-11-es sikerből.

Valódi örömjátékra számíthattunk a trieszti olimpiai selejtezőtorna döntőjében, hiszen már mind a magyar, mind a holland válogatott megszerezte a tokiói repülőjegyét, de azért egy döntő mégiscsak döntő.

A hollandok régebben mumusnak számítottak (a 2018-as Eb-n és a 2019-es Világligán is kifogtak rajtunk) a magyar lányoknak, de a 2020-ban fordult a kocka, és a mieink diadalmaskodtak, megszerezve ezzel az EB-bronzot. Keveseknek mondunk újat azzal, hogy a magyar lányok az olaszok 13-10-es legyőzésével jutottak a döntőbe, a hollandok pedig azokat a görögöket fektették kétvállra (7-4), akik a csoportküzdelmek során megtréfálták (5-8) Bíró Attila csapatát.

A találkozó önfeledt támadó-vízilabdával indult, mindkét csapat gyors gólokat szerzett, de az adok-kapokból mi jöttünk ki jobban, 4-3-ra vezettünk az első nyolc perc után.

A második negyedre mindkét fél rendezte a védekezését, de szerencsére a mérkőzésen először két góllal elléptünk(6-4). A harmadik negyed elején ugyan egyenlített a hollandok, de mégis ez a játékrész bizonyult sorsdöntőnek a finálé végkimenetelét illetően, ugyanis rövid idő alatt négyszer is betaláltak Bíró Attila lányai. A zöld-fehér különítmény sem akart lemaradni, 10-8-nál Illés Anna lapos lövése becsúszott a bal alsóba. A másik, vízben lévő fradista, Vályi Vanda ugyan nem szerzett gólt, de mind a négy alkalommal elhozta a labdát a ráúszás során.

A magyar válogatott az utolsó negyedben remekül tartotta tetemes előnyét és jól zárta ki a játékból az ellenfél kulcsjátékosait. A felszabadult női válogatottunk végül 13-11-es sikerrel húzta be a torna első helyét, és bizakodva tekinthet a nyári ötkarikás játékok elé.

Női olimpia selejtezőtorna (Trieszt), döntő

Hollandia-Magyarország 11-13 (3-4, 2-2, 3-5, 3-2)

A magyar csapat gólszerzői: Garda 3, Keszthelyi-Nagy, Leimeter, Rybanska 2-2, Gurisatti, Szűcs, Parkes, Illés 1-1

"
"

„Menekült” az uszodából, mára vb-ezüstérmes kapus lett

Neszmély Boglárkának egy fogócska változtatta meg a karrierjét, ráadásul nem is a kapuban kezdett - VIDEÓ

Vereséggel zártuk a BL-t

Fordulatos meccsen 9-8-ra kikapott az FTC női vízilabdacsapata Egerben.

Zárjuk győzelemmel a BL-t!

A BL-ben tét nélküli lesz az Eger-FTC csata, de a női ob I rájátszása miatt nem mindegy az eredmény.

A Szentes sem okozott gondot

18-7-re nyert idegenben az FTC-Telekom női pólócsapata a bajnokságban, ezzel őrzi első helyét a tabellán.

Kötelező győzelemért utazunk Szentesre

Még utoljára ellenfélként néz szembe női pólócsapatunkkal az FTC leendő vezetőedzője, Matajsz Márk.

Nagy csatát nyertünk meg a Dunaújváros ellen

9-8-ra győzte le egyik közvetlen riválisát a bajnokságban a listavezető FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fókuszban a bajnokság

A rájátszás szempontjából játszik fontos meccset az FTC-Telekom Waterpolo női csapata a Dunaújváros ellen.

Nem juthatunk tovább a BL-ben

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 13-8-as vereséget szenvedett a tavalyi ezüstérmes Mataro ellen.