2025. március 29.
TÖRTÉNELMI SIKER! BL FINAL FOURBAN A FRADI!
Hatalmas csatában, de végül magabiztosan nyertek 8-6-ra női pólósaink a negyeddöntő visszavágóján.

Kétgólos előnyből várhattuk a Bajnokok Ligája negyeddöntős párharcának második meccsét az olasz Orizzonte Catania ellen, hiszen múlt héten idegenben 11-9-es győzelmet arattunk, így egy lépésre volt a történelmi sikertől az FTC-Telekom Waterpolo női csapata. A tét a Final Four volt, és ehhez méltóan telt ház és pazar hangulat fogadta a csapatokat az FTC-MVM Népligeti Sportközpontban.

Már az első perctől öldöklő csata folyt a vízben, és nagyon kemény védekezéssel indítottak a felek, Neszmély Boglárka remekül irányította a védelmet. Közel hat perc után született a mérkőzés első találata, amelyet Farkas Tamara lőtt Vályi Vanda labdaszerzése után. Ezt követően fordítani tudott a Catania, ráadásul a negyed utolsó másodperceiben kiharcolt egy büntetőt, amit értékesített (1-2). Félő volt, hogy a semmiből érkező olasz-gól megtöri a Fradit, de nem így lett. A második játékrész elején Vályi és Kuna Szonja gyors találatának köszönhetően megfordítottuk az állást (3-2), ugyanakkor nem hagyott minket ellépni riválisunk, és egy gólváltással zárult az első félidő. Eleftheria Plevritu hatalmas távoli bombájával 4-4-es állást mutatott az eredményjelző a meccs felénél.

A szünetből még nagyobb lendülettel jöttek vissza a lányok, és először a visszavágón kétgólos előnybe kerültünk Leimeter Dóra első és Vályi második találatával. Ez még nagyobb magabiztosságot adott a mieinknek, hiszen ekkor összesítésben már négy volt a csapatok között (6-4). Igaz, szépíteni tudtak még az olaszok a harmadik negyedben, de a kontroll mindvégig a kezünkben volt, hiszen úgy fordulhattunk az utolsó nyolc percre, hogy a mérkőzés minden pillanatában mi álltunk továbbjutásra (6-5). Csapatkapitányunk, Kurucz-Gurisatti Gréta többször is próbálkozott az összecsapáson, de nem járt sikerrel, de képes volt ezen átlendülni, és egy kapufa után bevágta a labdát a Catania hálójába. Ezzel végleg elvettük riválisunk kedvét, hiszen már ötöt kellett volna lőniük a fordításhoz, miközben egyet sem kapnak (7-5). Ez ellen a Ferencváros ellen ez most a lehetetlen küldetés volt, ugyanis a második félidőben mindössze két gólt kapott az ihletett formában védő Neszmély, míg mi tovább növeltük az előnyünket. Plevritu találata volt a kegyelemdöfés (8-5), ami után már csak szépíteni tudott a vendég csapat.  

8-6-ra nyert az FTC-Telekom a Catania elleni negyeddöntő második meccsén, ezzel kettős győzelemmel és 19-15-ös összesítéssel továbbjutott, és története során először ott lesz a Bajnokok Ligája négyes döntőjében. A négy csoportgyőztes mindegyike továbbjutott, így patinás táborba kerültünk.

NŐI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA-NEGYEDDÖNTŐ

2. forduló | 2025. március 29., szombat 19.15

Budapest, FTC-MVM Népligeti Sportközpont

FTC-TELEKOM WATERPOLO (magyar) – ORIZZONTE CATANIA (olasz) 8-6 (1-2, 3-2, 2-1, 2-1)

Gólszerzőink: Vályi 2, Plevritu 2, Farkas, Kuna, Kurucz-Gurisatti, Leimeter 1-1

"
"
Cikkajánló

Óriási Fradi-fölény és nyolcgólos győzelem a derbin

Fantasztikusan játszva, nagyszerű hangulatban nyertek 17-9-re női pólósaink az UVSE elleni bajnokin.

A Népligetben is legyőznénk az UVSE-t

A BL-továbbjutás után nagy lépést tehetnek a bajnoki középszakasz első helye felé női pólósaink.

Bebiztosítottuk a továbbjutást a BL-ben

Látványos játékkal nyertek női pólósaink 16-13-ra a Rapallo ellen a Bajnokok Ligája csoportkörében.

A BL-negyeddöntő lesz a tét a Népligetben

A Magyar Kupa-győztes női pólósaink a Rapallo ellen már kiharcolhatják a továbbjutást a BL-ben.

Győzelemmel kezdték a középszakaszt női pólósaink

A fiatalokkal tűzdelt csapat 25-8-as győzelmet aratott a III. Kerület ellen a bajnokságban.

Megkezdik a középszakaszt női pólósaink

A III. kerületi TVE ellen indítja az évet a fiatalokkal teletűzdelt FTC-Telekom a Népligetben.

Keszthelyi: „Ha ez az ára, az olimpiai aranynak...”

Köszöntötték az öt FTC-játékossal Eb-ezüstérmet nyerő magyar női vízilabda-válogatottat.

Vályi: „Számomra ők igazi győztesek!”

Ötméterespárbajban maradt alul a hollandok ellen és lett Eb-ezüstérmes a magyar női vízilabda-válogatott.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin