2023. január 22.
Legyőztük a címvédőt! Fölényes siker az UVSE ellen
Női pólócsapatunk 13-6-ra verte az UVSE-t, az idényben harmadjára győztünk ellenük.

A Magyar Kupa döntőjében és az Euro Kupában már felülmúltuk az UVSE együttesét a szezonban, ezúttal pedig az OB I-ben mérkőztünk meg ellenük. A vezetést ellenfelünk szerezte meg, de hamar sikerült átvenni a vezetést. Először Kuna Szonja tudott eredményes lenni, majd Dömsödi Dalma lépett ki emberelőnyben a falból, és lőtt gyönyörű gólt. Ahogy tegnap a férfiak meccsén is történt, úgy ma is büntetőt hárított kapusunk, most Neszmély Boglárka tartotta meg előnyünket a negyed végén.

A második felvonásban nagyon megléptünk riválisunktól, Pőcze Panna bombagólja és Máté Zsuzsanna találata után Varró Eszter szépített. Viszont Estelle Millot is beszállt a gólszépségversenybe egy kapufáról bepattanó labdával, Gurisatti pedig négyre módosította előnyünket. A negyed végén ismét kapusunkon volt a hazai közönség szeme, aki Varró centerakcióját hárította bravúrosan.

A második UVSE büntető már utat talált a kapuba, de ez nem zökkentett ki minket, Dömsödi és Kuna kettő gólt lőtt viszonzásképp. Az ötgólos különbség maradt az eredményjelzőn a negyed végén is, Tiba és Simon-Illés szerzett találatot.

Magabiztosan, és nem csüggedve fordultunk rá a záró negyedre, ahol négyszer is betaláltunk. Gurisatti jutott szóhoz először, amire Tiba válaszul második gólját szerezte. Máté Zsuzsanna higgadtan értékesített ötméterest, Kuna pedig harmadjára talált be. Hajdu Kata kozmetikázta az eredményt 12-6-ra, de a Gurisatti meglógott az utolsó percben, és védőkkel a nyakában vágta be a tizenharmadikat.

Ezzel a győzelemmel pedig az élre ugrott csapatunk, úgy, hogy egy meccsel kevesebbet játszott a mezőnynél, és továbbra is 100%-os a bajnokságban. Jövőhét szerdán pedig lesz alkalma gyakorolni is a csapatunknak a Terrassa elleni negyeddöntőre, hiszen Győrbe utazunk, ahol a sereghajtóval mérkőzünk meg.

OB I, nők, 8. forduló
FTC-Telekom – UVSE 13-6 (2-1, 4-1, 3-2, 4-2)
Az FTC gólszerzői: Kuna, Gurisatti 3, Dömsödi, Máté 2, Simon-Illés, Pőcze, Millot 1-1

"
"

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.

Jön az alapszakasz utolsó idegenbeli meccse

Tíz napon belül másodszor is találkozik az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a Szegeddel.

A vége fölényes győzelem lett

Magabiztos, 15-10-es sikert aratott az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a III. kerületi TVE otthonában.

Már az elődöntőre hangolódunk

Szombat este 18 órakor a III.Kerületi TVE otthonába látogat a FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fiatalokkal a csapatban nyertünk a Népligetben

18-7-es magabiztos győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata a Szeged elleni bajnokin.