2022. november 23.
Továbbra is veretlenek a bajnokságban a női pólósok
Ha nem is a legszebb játékkal, de kreatív időszakokkal, hajtós meccsen győzelem a BVSC ellen.

A Bajnokok Ligája-továbbjutás után kimerülten kezdte meg a hetet női vízilabdacsapatunk, amely a bajnokságban a BVSC ellen folytatta menetelését a Népligetben. A Fradi nem hagyott esélyt a zuglóiaknak, néhány apróbb rövidzárlattól eltekintve sikerült megőriznie veretlenségét.

Gurisatti Gréta kezdte a gólgyártást, előbb fórból, majd centerakcióból talált be, majd Kuna Szonja értékesített egy büntetőt. Hamar összejött a háromgólos előny, aminek hatására megingott a koncentráció és szétszakadt a pálya. Ebből a BVSC szépíteni tudott, de Farkas Tamara rögtön válaszolt egy lefordulás végén (4-1).

Ugyanő pöttyintett be egy gyorsan megjátszott előnyt a második játékrész elején, ezt követően ismét jött egy rövidzárlat. Ebből 5-3-ra zárkózott a zuglói csapat és több labdája is volt az egygólos különbséghez.

Ez végül nem jött össze nekik, mert a Fradi egy 4-0-ás iramattal meglógott; a harmadik negyed derekáig Gurisatti, Leimeter Dóra, illetve Kuna kétszer volt eredményes. A saját kapunk előtt nagyon jól működtek a blokkok és Neszmély Boglárka is a helyén volt, a BVSC pedig két büntetőt is kapufára lőtt (9-3).

Ismét a vasutasok pillanatai következtek, két egymást követő támadásból is megleptek minket, de a negyed hajráját simán vittük, miközben támadásban kreatív dolgokat is kipróbáltunk. Ezek közül nem mindegyik volt eredményes, de belefért, mert Pőcze Panna centerakciója is sikeres volt, illetve egy klasszikus Simon-Illés Anna, Gurisatti összjáték nyomán már 12-6 volt ide.

Gerendás György gyakran forgatta a sorokat, Kuna a negyedik gólját is meglőtte, így a győzelem már nem forgott veszélyben. Főleg, mert Neszmély a harmadik BVSC-büntetőt is kapufára szugerálta.

Női csapatunk következő kihívása az Eger körül forog; először pótlunk ellenük egy elmaradt bajnokit jövő szerdán, majd rá egy hétre a Bajnokok Ligájában fogunk velük találkozni, végül a Magyar Kupa negyeddöntőjében csaphatunk össze a hevesiekkel. Üdítőleg fog hatni majd a Tatabánya elleni bajnoki meccs december elején, összességében most kezdődik az év legnehezebb időszaka.

OBI, nők, 5. forduló
FTC-Telekom-BVSC 13-8 (4-1, 2-2 6-3, 1-2)

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.