2023. február 18.
Újabb győztes rangadó!
Az FTC-Telekom női pólócsapata csodás játékkal győzte le az Egert, Gurisatti öt gólt lőtt.

Beragadtunk a mérkőzés elején, hiszen gyorsan ellépett az Eger kettővel. Akárcsak a Terrassa ellen, így most is Simon-Illés Anna rántotta össze a csapatot, ezúttal góljaival. Kétszer is szinte a semmiből lepte meg a vendégek kapusát, viszont egyenlíteni nem tudtunk, mert Szilágyi törte meg a sorozatát. Gurisatti Gréta és Máté Zsuzsanna azonban már a vezetést is megszerezte, amit Simon-Illés harmadik gólja követett. A négygólos rohamunkat Czigány Dóra szakította meg.

A második negyedben ellépnünk is sikerült a kék sapkásoktól. Gurisatti kettő, Leimeter egy találata 8-4-es vezetést eredményezett. A védekezést is sikerült stabilizálni Gerendás Györgynek, így egy kapott góllal zártuk a második felvonást.

Egy perc alatt háromszor rezgett a háló, Gurisatti szépségdíjas találatot szerzett, majd Szilágyi folytatta a sort, amire Leimeter Dóra válaszolt. Ekkor szedte elő a tartalékait az Eger, és kétszer is eredményesen támadtak ellenünk, amivel 10-8 volt az állás, de a negyed végén Farkas és Gurisatti nyugtatta meg szurkolóinkat.

A higgadtság pedig a negyedik negyedben is tartott, tovább növeltük előnyünket, és egy percig nem forgott kockán a három pont sorsa. Részünkről Leimeter és Farkas, az egriektől pedig Kékesi találata állította be a 14-9-es végeredményt.

A győzelmünk mellett az is jó hírrel szolgál, hogy üldözőnk, a Dunaújváros csupán döntetlent ért el a Szentes ellen, így jelenleg 5 pont előnnyel állunk az első helyen a tabellán. Jövő héten a BVSC vár ránk, majd azt követően utazunk a Padova otthonába, az Euro Kupa-elődöntő első mérkőzésére.

Női OB I, 13. forduló
FTC-Telekom Waterpolo – Eger 14-9 (5-4, 3-1, 4-3, 2-1)
Az FTC gólszerzői: Gurisatti 5, Simon-Illés, Leimeter 3-3, Farkas 2, Máté 1

"
"

„A Leimi is nagyon jó szpícselős”

Klasszis női pólósainkkal folytatta a Kire jellemzőbb? – kvízsorozatot a Fradi TV stábja – VIDEÓ!

Kikaptunk a döntő első meccsén

12-6-os vereség után szerdán nyernie kell az FTC női pólosainak a Népligetben, hogy ne dőljön el a párharc.

Kezdődik a döntő - az aranyéremért megyünk!

Első bajnoki címét szerezheti meg az FTC női vízilabdacsapata, amelynek kétszer kell nyernie az UVSE ellen.

Története során először bajnoki döntős az FTC!

Hatalmas hajrá után ötméteresekkel nyertek Dunaújvárosban női pólósaink, így döntőbe jutottak!

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.