2020. október 24.
Újabb kiütéses siker: ezúttal 22-őt vágva nyertünk
Női vízilabdacsapatunk két negyedben sem kapott gólt, ezzel is megalapozta 22-4-es győzelmét.

Az FTC-Telekom Waterpolo női vízilabdacsapata négy nagy különbségű győzelem után a Hungerit Szentest fogadta az OB I alapszakaszának 5. fordulójában.

Béres Gergely csapata esélyeshez méltón kezdte a találkozót. Az első negyedben Máté Zsuzsanna duplájával, illetve Tóth-Csabai Dóra és Valentin Kamilla góljával 4-0-ra elhúztunk.

A második nyolc perc Felkai Sára büntetőből szerzett találatával indult, majd Jenei Kata remek egyéni megmozdulás után vágta be a hatodikat. A kapunkban remeklő Csehó-Kovácsné Kasó Orsolyának köszönhetően a Szentes egészen a 12. percig gólképtelen volt. Akkor ugyan fél perc alatt két góllal szépítettek a vendégek, válaszként érkezett Kuna Szonja, Illés Anna és Kövesdi Vivien találata. (10-2)

A harmadik negyedet Muzsay Fanny nyitotta góllal, majd két és fél perc gólcsend után játékosunk center pozícióból is bevette a szentesi kaput. Egy újabb Kuna-találattal már tíz volt közte, majd sorrendben Muzsnay, Tóth-Csabai, Muzsnay és Kövesdi gólja következett, így a záró játékrész előtt tizennégy góllal, 16-2-re vezettünk.

Vályi Vanda az utolsó nyolc perc elején megszerezte önmaga első és a Fradi tizenhetedik gólját, majd két gyors szentesi találat következett. Az FTC a gyakorlatilag biztos győzelem tudatában sem vett vissza az utolsó öt percben és Pőcze Panna, Felkai, Jenei, Tóth-Csabai és Illés révén még öt gólt vágott, kialakítva ezzel az újabb kiütéses, 22-4-es győzelmet.

NŐI VÍZILABDA
OB I, ALAPSZAKASZ, 5. FORDULÓ
FTC-MVM NÉPLIGETI SPORTKÖZPONT
FTC-Telekom Waterpolo–Hungerit Szentes 22-4 (4-0, 5-2, 7-0, 6-2)
Gólszerzőink: Tóth-Csabai 4, Muzsnay 3, Kövesdi, Illés, Máté, Kuna, Jenei, Felkai 2-2, Vályi, Valentin, Pőcze 1-1.

"
"

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.