2024. február 14.
VB 2024: Döntőben magyarország!
A magyar női vízilabda-válogatott újabb büntetőpárbajjal jutott tovább Görögország ellen a dohai vb-n.

A világbajnoki és Európa-bajnoki címvédő Hollandia legyőzése után Görögország volt az ellenfele a magyar női vízilabda-válogatottnak a dohai vb-n. Legutóbb az eindhoveni kontinensviadalon találkoztunk a hellénekkel, ott 14-12-es vereséget szenvedtünk a csoportkörben, most viszont mindent meg kellett tennünk az olaszokat búcsúztató csapat ellen. A vízben ezúttal is öt FTC-játékos dolgozhatott a sikerért, hiszen Kuna Szonja kimaradásával Vályi Vanda, Kurucz-Gurisatti Gréta, Leimeter Dóra, Máté Zsuzsanna és Neszmély Boglárka volt ott a keretben.

Jobban kezdett ellenfelünk, ötpercnyi játék után már 3-1-re vezettek, innen azonban Vályi és Leimeter góljával egyenlítettünk a negyed végére (3-3). A fordulatok viszont csak itt kezdődtek, hiszen Rebecca Parkes megszerezte a vezetést, ennek ellenére gyorsan fordult a kocka, ismét és megint kettő volt közte (6-4), de a félidőre 6-6-os egállal mehettünk.

Folytatódott a kőkemény csata a vízben, és egészen a mérkőzés legvégéig kitartott ez, hiszen 9-8 állt az eredményjelzőn a görögök javára szűk két perccel a lefújás előtt. Ennek megfelelően mind védekezésben, mind támadásban volt oka remegnie a kezeknek. Huszonegy másodperccel a vége előtt Leimeter kezében volt a labda, aki mintha a világ legtermészetesebb dolga lett volna, kapufás gólt lőtt, ezzel kiegyenlítve a vb-döntő legvégét, és büntetőkre mentve a találkozót (9-9).

Rutinosabban álltunk oda, mivel már Hollandia ellen is ötméteresekkel jutottunk tovább. Riválisunk lövői az első két körben nem jártak sikerrel, hol Magyari Alda védett, hol pedig a kapufa segített rajtunk. Ezzel szemben Keszthelyi-Nagy Rita és Garda Krisztina nem hibázott. Innentől pedig már csak Szilágyi Dorottyának és Kurucz-Gurisattinak kellett hoznia a saját lövését, ami sikerült is.

Így a 2022-es budapesti vb-döntő után Dohában is Magyarország-Egyesült Államok finálét rendeznek, ezúttal visszavághatunk az USA-nak az itthon elszenvedett vereségért. Az ütközet pénteken 15.30-kor veszi kezdetét.

Fotó: Derencsényi István/MVLSZ

VIZES VILÁGBAJNOKSÁG, DOHA

Női vízilabda torna

Elődöntő – 2024. február 12., szerda 15:30

MAGYARORSZÁG – GÖRÖGORSZÁG 9-9 (3-3, 3-3, 1-1, 2-2) - ötméteresekkel 13-11

Gólszerzőink: Parkes 3, Garda 3, LEIMETER 2, Szilágyi 2, VÁLYI, KURUCZ-GURISATTI, Keszthelyi-Nagy 1-1

"
"

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.