2024. február 4.
VB 2024: Győzelem a nyitányon
A magyar női vízilabda-válogatott 5 FTC-játékossal nyert Új-Zéland ellen a dohai világbajnokságon.

Az utolsó szalmaszálba kapaszkodik Mihók Attila és Cseh Sándor csapata, hiszen a dohai világbajnokságon kell megszereznie a magyar női vízilabda-válogatottnak a nyári párizsi olimpiai kvótát. Az első ellenfelünk Új-Zéland volt, mely tökéletes ellenfél volt ahhoz, hogy tétmeccsen hangolódjunk rá a vb-re. A labdát annak ellenére hoztuk el az első ráúszásnál, hogy a műfajban kiemelkedőnek számító Vályi Vanda nem szerepelt a meccskeretben -  rajta kívül is 5 FTC-játékos volt ott a mai csapatban. Kurucz-Gurisatti Gréta az Eb-n összeszedett szemsérüléséből tért vissza, de Leimeter Dóra, Neszmély Boglárka és a vb-újonc Kuna Szonja is sapkát húzott, valamint Máté Zsuzsanna az eindhoveni kontinenstorna után ismét a válogatottal énekelhette a Himnuszt.

Kurucz-Gurisatti szerezte meg a dohai torna első találatát, ellenfelünk kétgólos hátrányban sem hagyta magát, és zárkózott 2-2-re, viszont kiválóságunk elmozdította a csapatot egy újabb góllal, majd már 5-2 volt az eredmény az első negyed után. A folytatásban is aktívan hozzájárult Kurucz-Gurisatti a jó támadójátékhoz és további két alkalommal volt eredményes, a védelem továbbra is stabilan működött, így félidőben már 9-4 állt az eredményjelzőn ide.

Ha már a mérkőzés győztese nem volt kérdés, az igen, hogy a magyar csapatból Keszthelyi-Nagy Rita, vagy Kurucz-Gurisatti lesz-e a legeredményesebb játékos a találkozón. Ezt a házi versenyt egy ponton a Mataróban légióskodó Keszthelyi-Nagy megfordította, de a mérkőzés végére a Fradi játékosa is belehúzott, így összesen 11 találatot szerzett a két játékos (Kurucz-Gurisatti 6, Keszthelyi-Nagy 5), valamint Leimeter is kétszer is megzörgette a hálót. Emellett Neszmély Boglárka is beállt a harmadik negyed végén, így kapusunk is értékes percekhez jutott már az első napon a világbajnokságon.

A végeredmény 19-8 lett, legközelebb kedden, magyar idő szerint 11:30-kor Szingapúr ellen finomíthatjuk még a játékunkat az Ausztrálok elleni mérkőzésre, ami várhatóan a csoportgyőzelemről dönt majd.

Fotók: Kovács Anikó/MVLSZ

VIZES VILÁGBAJNOKSÁG, DOHA

Női vízilabda torna

Csoportkör, 1. mérkőzés – 2024. február 4., vasárnap 13:00

MAGYARORSZÁG – ÚJ-ZÉLAND 19-8 (5-2, 4-2, 2-1, 8-3)

Gólszerzőink: KURUCZ-GURISATTI 6, Keszthelyi-Nagy 5, LEIMETER 2, Parkes 2, Garda, Szilágyi, Rybanska, Mahieu 1-1

"
"

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.