2024. február 6.
VB 2024: 37 gólos győzelem Szingapúr ellen
A magyar női vízilabda-válogatott eddig hibátlan mérleggel várhatja az utolsó mérkőzését a csoportban.

Magabiztos győzelmet aratott a magyar női vízilabda-válogatott Új-Zéland ellen, hiszen 19-8-ra nyertek Kurucz-Gurisatti Gréták a dohai vb első mérkőzésén, ezzel jó alaphangot adva a tornának. A keretből a kisebb sérüléssel bajlódó villámgyors Vályi Vanda mellett Mahieu Geraldine maradt ki. Ez azt is jelentette, hogy ismét öt játékosunk, Máté Zsuzsanna, Leimeter Dóra, Kuna Szonja, Neszmély Boglárka és Kurucz-Gurisatti is ott volt a csapatban, tehát a három pont megszerzése így sem okozhatott problémát. Ellenfelünk Szingapúr volt, amely a Japán női válogatott visszalépése miatt kapott indulási jogot a tornán.

Az első negyedben lőtt gólok száma alapján akár a végeredmény is lehetett volna az állás, hiszen 11-0-ra vezettünk nyolc játékpercet követően, ebből Kurucz-Gurisatti kettőt is vállalt egymás után, de Kuna Szonja is góllal képviselte a Fradit, hiszen ő zárta le az első játékrészt. Folytatódott a műsor, 18 lőtt gól mellett ismét tartottuk a hibátlan védekezésünket. Kurucz-Gurisatti további kétszer volt eredményes, ezzel tartotta a tempót Keszthelyi-Nagy Ritával és Rybanska Natasával a házi góllövő listán.

A folytatásban már megtört a jég, hiszen kétszer is hibáztunk hátul, de ennek ellenére plusz kilenccel tudtuk növelni a különbséget. Ehhez Kuna és Kurucz-Gurisatti is 2-2 találattal járult hozzá. 29-2-es részeredménnyel kezdődhetett meg az utolsó felvonás. Erre még rá tudott tenni Mihók Attila és Cseh Sándor csapata, így 39-2-re nyertünk, és minden játékos be tudott találni. Csütörtökön jöhet a csoportelsőségről döntő Ausztrália elleni ütközet, ami magyar idő szerint 11.30-kor veszi kezdetét.

Fotó: Derencsényi István/MVLSZ

VIZES VILÁGBAJNOKSÁG, DOHA

Női vízilabda torna

Csoportkör, 2. mérkőzés – 2024. február 6., kedd 11:30

SZINGAPÚR - MAGYARORSZÁG 2-39 (0-11, 0-7, 2-11, 0-10)

Gólszerzőink: Rybanska 7, KURUCZ-GURISATTI 6, Keszthelyi-Nagy 5, Szilágyi 5, KUNA 4, Parkes 4, Faragó 3, Hotváth 2, MÁTÉ, LEIMETER, Garda 1-1

"
"

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.