2026. július 30.
Vb-bronzért küzdhet az U16-os lánypólócsapat
Nem tudták legyőzni az U16-os világbajnokság elődöntőjében a görögöket a magyar lányok.

A Zágrábban zajló U16-os lány-vízilabdavilágbajnokság elődöntőjébe az amerikaiakon vezetett az út a három FTC-játékossal felálló magyar csapatnak. Csapatunkból Bagossy Anasztázia, Kerekes Dorka és Arató Lotti kapott szerepet a korosztályos válogatottban, amelynek edzője a szintén a Ferencvárosban edzősködő Petrovics Mátyás. 

 

A mérkőzés magyar szempontból kiválóan indult – 2–0-ra elhúztunk, azonban a görögök hamar kiegyenlítettek, 4–4 után már inkább a hellének akarata érvényesült. A második játékrész végén már 3 találattal vezetett Görögország válogatottja. 

 

Óriásit küzdöttek a magyar lányok, ám a görögök biztosabb védekezésüknek és pontosabb lövéseiknek köszönhetően magabiztosan, 14 –8-ra győztek.

 

Az U16-os magyar lány vízilabda-válogatott július 31-én, pénteken 19 órától a hollandok ellen küzd meg a bronzéremért. 

U16 LÁNY-VÍZILABDAVILÁGBAJNOKSÁG, ZÁGRÁB

 


Elődöntő, 2026. július 30., csütörtök 20:30

 


MAGYARORSZÁG - GÖRÖGORSZÁG 8-14 (3-4, 1-3, 2-3, 2-4)

 


Gólszerzőink: Mihók 3, Dömsödi 2, Ágner, Rácz, Tordai 1-1

"
"
Cikkajánló

U18-as leány vb-vel zárul az utánpótlásviadalok sora

A két FTC-játékost soraiban tudó pólóválogatott éremesélyese a Kanári-szigeteken rendezett tornának.

Horváth: „Minden évben nemzetközi szinten játszhatok”

Fiatal pólósunk az U20-as Eb-arany után értékelt, és tekintett előre az első FTC-s szezonjára.

Horváth Zsófi U20-as Eb-győztes a női pólóválogatottal

A magyar csapat a döntőben ötméteresekkel verte a csapat a spanyolokat.

Petrovics: „Jó úton jár a Fradi női utánpótlása!”

Az U16-os vb negyedik helye és az FTC fiataljainak fejlődése is igazolja az elvégzett munkát.

Hosszú távra tervezünk női pólócsapatunkkal

Kilenc magyar játékosunk hosszabbított szerződést, így a női csapat magja az olimpiáig biztosan együtt marad.

Negyedik lett az U16-os lányválogatott a vb-n

A Petrovics Mátyás vezette pólóválogatott ötméteresek után veszítette el a bronzcsatát Hollandia ellen.

Hetedik helyen végeztünk a Világkupa-Szuperdöntőn

A magyar női pólóválogatott 12-8-as Kína elleni győzelemmel zárta a Sydneyben rendezett tornát.

Ötméteresekkel maradtunk alul az Európa-bajnokok ellen

A helyosztók első mérkőzésén 11-11 után a hatodik párban buktuk el a szétlövést Hollandia ellen.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin