2023. július 24.
VB2023: Kiestünk a negyeddöntőben
A magyar női vízilabda-válogatott vereséget szenvedett a fukuokai világbajnokságon a spanyolok ellen.

A magyar csapat úgy ugrott már be a medencébe, hogy tudták, hogy a női vízilabda egyeduralkodói, a legutóbbi négy világbajnokság győztesei, azaz az amerikaiak kiestek az olaszok ellen. Nem volt azonban álomszerű a kezdés, a spanyolok egy fokkal jobban kezdték a mérkőzést, de Vályi egy megúszás után nagyszerűen vette észre a középen érkezőket, amiből büntető lett. Ezt Keszthelyi értékesítette (1-1).

Ezután egy dupla érkezett riválisunktól, Garda azonban szépített az első negyedben 3-2-re. Ismét egymás után kétszer hibáztunk hátul, majd Vályi megismételte kulcspasszát, a büntetőt ismét Keszthelyi értékesítette (5-3). Egy gól ott, majd egy gól itt következett. Ismét Garda zárta a játékrészt. Hiába talált be Leimeter Dóra, az előnyt sajnos tovább növelte ellenfelünk, ezúttal is egy góllal. Fel volt adva a lecke, 10-7-ről kellett visszajönnie Bíró Attila együttesének.

Hiába indult jól a záró felvonás. 10-8-ra zárkóztunk, sőt, 10-9 is lehetett volna, de belesípoltak a bírók. Ezzel pedig megérezték a spanyolok a vér szagát, még két találattal lezárták a mérkőzést. Egy Gurisatti Gréta-ejtés állította be a 12-9-es végeredményt. Ezzel az is eldőlt, hogy egyelőre nem szerezhetünk olimpiai kvótát. Szerdán a görögök ellen kezdjük a helyosztókat az 5.-8. helyért, reggel 8.30-kor, míg a másik ágon Egyesült Államok-Kanada párharcra kerül sor.

 

(Fotó: MVLSZ/Kovács Anikó)

VIZES VILÁGBAJNOKSÁG, FUKUOKA

Vízilabdatorna, nők

Negyeddöntő - 2023.07.24., hétfő

MAGYARORSZÁG-SPANYOLORSZÁG 9-12 (2-3, 2-3, 3-4, 2-2)

Gólszerzőink: Garda 4, Keszthelyi 3, LEIMETER, GURISATTI 1-1

"
"
Cikkajánló

„Ez a Fradi sokra hivatott” – Matajsz Márk

A magyar bajnokságot és kupát nyerő FTC-Telekom női pólósaink vezetőedzője értékelte az évet - INTERJÚ

Fantasztikus évzárás – közel a BL-csoportelsőség

Magabiztos, 13-8-as győzelmet arattak női pólósaink a Vouliagmeni elleni athéni BL-rangadón.

A BL-csoportelsőség a tét Athénban

Az év utolsó mérkőzését játsszák a Magyar Kupa-győztes női pólósaink a Vouliagmeni otthonában.

A Magyar Kupa-siker után: „Nem állunk meg!”

Az önfeledt öröm, a győzelem pillanatai a medence partjáról, friss kupagyőztes női vízilabdázóinkkal – VIDEÓ!

Fradi-gála - kupagyőztesek női pólósaink

Fantasztikus játékkal nyert az FTC-Telekom a Dunaújváros elleni Magyar Kupa-döntőben.

„Mint egy cápa, megéreztük a vérszagot!”

Kurucz-Gurisatti Gréta a csapat mentális erejét dicsérte az UVSE elleni győzelem után.

Heroikus küzdelemben megvan a kupadöntő

Kétgólos hátrányból felállva 12-9-re legyőzték női pólósaink a címvédőt a Magyar Kupa-elődöntőben.

Jön az előrehozott döntő a Magyar Kupában

A címvédő UVSE-t kell legyőznie a bajnok FTC-Telekomnak, hogy ott legyen a szombati fináléban.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin