2022. augusztus 27.
Vereség az Európa-bajnoki nyitányon
Fantasztikus hajrával a döntetlen is közel volt, végül egy góllal győzött Görögország.

Finoman szólva sem indult jól az Európa-bajnokság a magyar női válogatott számára. Az első csoportmeccsen Görögország ellen a mérkőzés nagy részében sem védekezésben, sem támadásban nem volt meg a kellő határozottság és harmónia, ezt pedig kegyetlenül kihasználta a sok változáson átesett, de még így is rutinosabb ellenfél.

Pedig az első gólt Gurisatti révén mi szereztük emberelőnyből, erre a görögök centerakcióból, fórból és átlövésből is betaláltak, míg a magyar oldalon dadogott a játék. A második játékrész elején Vályi Vanda önzetlenségéből Faragó Kamilla lopta a távolságot, majd ezt követően egyenlíteni is sikerült Peresztegi-Nagy Kinga fantasztikusan eltalált lövésével (3-3). De a görögök a félidőig megint megugrottak két góllal.

A térfélcserét követően Magyari Aldát Kiss Alexandra váltotta a kapuban, Bíró Attila jól nyúlt bele a meccsbe, noha a második félidő első gólját Szidirioti lötte egy sakk-matt lefordulás végén (3-6). Kiss azonban jobban érezte a lövőket, ezzel tartást tudott adni a csapatnak, és szép lassan elkezdtünk kikecmeregni a gödörből.

Még az utolsó játékrész előtt sikerült szépíteni Gurisatti tökéletesen helyezett távoli pattintásával, majd immáron a záró játékrész kezdetén ugyanő értékesített egy gyönyörűen megjátszott emberelőnyt. Szilágyi Dorka furcsán pattanó távoli lövésével sikerült az egyenlítés, sőt, Vályi tökéletesen fordult le egy blokkolt lövés után, valamint Garda Krisztina is meglepte távolról a védőket – két és fél perccel a vége előtt 8-6 volt ide.

A végjáték azonban visszahozta a meccs eleji hangulatot; a görögök három emberelőnyt kaptak (köztük labda nélkül egy kettős fórt), és mindhármat belőtték. Az utolsót 8 másodperccel a végső dudaszó előtt, ejtésből, így sajnos pont nélkül maradtunk az első fordulóban. Vasárnap Hollandia ellen bizonyosan hosszabb lesz a jó periódus, így még a csoportelsőség kérdése sem dőlt el.

Európa-bajnokság, nők, 1. játéknap, Split

Magyarország-Görögország  8-9 (1-3, 2-2, 1-1, 4-3)

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.

Jön az alapszakasz utolsó idegenbeli meccse

Tíz napon belül másodszor is találkozik az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a Szegeddel.

A vége fölényes győzelem lett

Magabiztos, 15-10-es sikert aratott az FTC-Telekom női vízilabdacsapata a III. kerületi TVE otthonában.

Már az elődöntőre hangolódunk

Szombat este 18 órakor a III.Kerületi TVE otthonába látogat a FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fiatalokkal a csapatban nyertünk a Népligetben

18-7-es magabiztos győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata a Szeged elleni bajnokin.