2023. november 25.
Ismét a hajrában nyertünk
Kurucz-Gurisatti gólparádéjával győzött az Ethnikosz ellen női vízilabdacsapatunk az év utolsó BL-mérkőzésén.

Nehéz időszakon van túl női vízilabdacsapatunk, hiszen az elvesztett Magyar Kupa-döntő után a BVSC otthonában szenvedtünk meg a három pontért, és egy meccs végi 7-0-s hajrával nyertünk a vasutasok ellen. Most pedig az az Ethnikosz volt az ellenfelünk, akikkel szemben jó kezdés után szenvedtünk vereséget Athénban októberben.

Jobban kezdtük a mérkőzést, a vendégek többször is pontatlanok voltak a kapu előtt, nálunk pedig Kurucz-Gurisatti Grétának elég volt kétszer megvernie félpályán labda nélkül védőjét, amiből 2-0-s előnyre tettünk szert. De ebből visszajöttek a görögök, és a vezetést is megszerezték, amit szintén Kurucz-Gurisatti korrigált. Végül 4-3-as vendég előnnyel zárult az első negyed.

Folytatta jó szereplését négyes számú játékosunk, aki 4-4-re módosította már az állást, aztán jött egy szokatlan megoldás Dömsödi Dalmától, amikor Kuna Szonja lejáró támadóidőnél szánta el magát lövésre, a keresztlécről lepattanó labda meg pont centerünk fejéről került be a kapuba (5-4). Továbbra is egymás mellett haladtunk, jött a görög egyenlítés, majd a két újabb Kurucz-Gurisatti találatra is érkezett válasz a túloldalról (7-7).

Egyre nehezebb dolgunk lett, hiszen hárommal is ellépett riválisunk, ezután viszont Neszmély Boglárka bravúrjai és a védelem stabilitása lehetőséget adott a zárkózásra. Ezt először Pőcze Panna tette meg a harmadik játékrészben. Kuna Szonja már a negyedik felvonásban lobbantotta lángra a reményt és a tüzet a szemekben. Tóth-Csabai Dóra már egyenlített, de tovább kellett kaparnunk az Ethnikosz után, amit Pőcze egy kapufás góllal tett meg (11-11). Izgalmas végjáték következett, hiszen három percig senki nem tudta növelni góljainak számát, a slusszpoént Tóth-Csabainak sikerült hoznia, aki győzelmet érő találatot szerzett, ezzel átvettük a második helyet a BL-csoportunkban, és győzelemmel zártuk az évet.

Most hosszabb leállás következik a klubvízilabdában, hiszen januárban Európa-bajnokság lesz Eindhovenben, februárban pedig Dohában világbajnokságot rendeznek. Legközelebb február legvégén a Tatabányához utazunk majd, aztán várhatóan március 2-án az Egert fogadjuk a bajnokságban.

LEN NŐI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

Csoportkör 4. forduló, 2023. november 25., szombat 16:30

Budapest, FTC-MVM Népligeti Sportközpont – Népligeti uszoda

FTC-TELEKOM WATERPOLO – ETHNIKOSZ PIREUSZ 12-11 (3-4, 4-3, 1-3, 4-1)

Gólszerzőink: Kurucz-Gurisatti 6, Pőcze 2, Tóth-Csabai 2, Dömsödi, Kuna 1-1

"
"

Története során először bajnoki döntős az FTC!

Hatalmas hajrá után ötméteresekkel nyertek Dunaújvárosban női pólósaink, így döntőbe jutottak!

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.