2023. szeptember 22.
Vereség az UVSE ellen a BL-ben
Az FTC-Telekom Waterpolo női csapatának vasárnap győznie kell a Spandau ellen, a főtáblára kerülésért.

24 órán belül a harmadik meccsére készült Gerendás György csapata, és ez több szempontból is látszott. A mérkőzést Farkas Tamara csak a lelátóról nézhette végig, aki a kórházból érkezett a találkozóra, miután szemsérülést szenvedett délelőtt. Ennek ellenére parázs hangulatra lehetett számítani a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában, hiszen a szezon első Újpest-Fradi rangadóját rendezték itt. Gurisatti Gréta a harmadik selejtező mérkőzésen is magára vállalta az első gólt szerző szerepét, majd duplázni is tudott. Az egyetlen gond ezzel az volt, hogy Benczur Márton csapata mindkétszer kiegyenlített a találatok után (2-2).

A második negyedben aztán cserélődött az ügyeletes gólfelelős szerepe. Vályi először egy büntetőt értékesített, másodszor pedig óriási erővel lőtte a játékszert a felső sarokba. De az UVSE ezidő alatt is “levakarhatatlan” volt, így nem tudtunk kettővel meglépni (4-4). Kuna Szonja meglepte Magyari Aldát, és ekkor a sorminta úgy hozta volna, hogy kilencesünk ismét betalál, azonban Vályi folytatta a saját magával vívott gólszépségversenyt (6-4). A félidőt egy lila gól zárta le, így előnnyel fordultunk rá a harmadik nyolc percre.

Itt csupán egy gólt szereztünk, azt is Vályi jóvoltából. Ellenben riválisunk kétszer betalált, így 7-7 állt az eredményjelzőn az utolsó játékrész előtt. A győzelemhez nem volt elég Gurisatti két találata. Négyszer volt sikeres a kapunk előtt az UVSE, így 11-9-re nyertek a hazaiak. Ezzel három meccs után három szerzett ponttal állunk, így vasárnap muszáj lesz nyernünk a Spandau ellen, ha főtáblára akarunk jutni.

LEN NŐI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
Selejtezőcsoport 3. forduló, 2023. szeptember 22., péntek 18:00

Budapest, Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda

UVSE - FTC-TELEKOM WATERPOLO 11-9 (2-2, 3-4, 2-1, 4-2)
Gólszerzőink: Vályi 4, Gurisatti 4, Kuna 1

"
"

Kezdődik a döntő - az aranyéremért megyünk!

Első bajnoki címét szerezheti meg az FTC női vízilabdacsapata, amelynek kétszer kell nyernie az UVSE ellen.

Története során először bajnoki döntős az FTC!

Hatalmas hajrá után ötméteresekkel nyertek Dunaújvárosban női pólósaink, így döntőbe jutottak!

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.