2021. június 19.
Világliga: ezüstérmes a magyar válogatott
A második játékrészben visszakapaszkodott a magyar csapat, végül a hajrában dőlt el az athéni finálé.

A Világliga athéni Szuperdöntőjének négy Fradi-játékossal, Vályi Vandával, Illés Annával, Csehó-Kovácsné Kasó Orsolyával és Máté Zsuzsannával nekivágó magyar-válogatott Kanada pénteki legyőzésével jutott be a torna fináléjába, ahol ellenfele az előző hat kiírást megnyerő, olimpiai és világbajnok Egyesült Államok csapata volt. Nem Magyarország számított esélyesnek, már csak azért sem, mert Bíró Attila szövetségi kapitány együttese a 2016-os Európa-bajnokság óta először döntőzhetett világversenyen.

Az amerikaiak kezdtek jobban, egy negyed után két, félidőre pedig három góllal elhúztak. A folytatásban a tokiói olimpiára hangoló magyar csapat többször is felzárkózott 1-2 gólos közelségbe, a negyedik negyed végül 9-7-es állásnál kezdődött. Ekkor Keszthelyi-Nagy Rita góljával 9-8-ra módosult az állás, a hátralévő öt percben viszont az amerikaiak még ötször voltak eredményesek, így összességében magabiztosan győztek.

Döntős szereplésének köszönhetően Magyarország kiívta a jövő évi, fukuokai rendezésű világbajnokságra érvényes kvótát.

Borítókép:waterpolo.hu

Női vízilabda Világliga, Szuperdöntő

Döntő

Egyesült Államok–Magyarország 14–8 (4–2, 2–1, 3–4, 5–1)

Athén, zárt kapuk mögött.

A magyar gólszerzők: Gurisatti 2, Leimeter 2, Keszthelyi-Nagy 2, Rybanska, Ábel-Antal

"
"

Gerendás György: „Csináljuk meg!”

Női vízilabdacsapatunk vezetőedzője szerint harmadik meccsre kényszeríthetjük a bajnoki döntőben az UVSE-t.

Meg kell akadályozni a bajnokavatást!

A döntő első meccsének elvesztése után nyernie kell az FTC-nek, hogy maradjon esélye az aranyéremre.

„A Leimi is nagyon jó szpícselős”

Klasszis női pólósainkkal folytatta a Kire jellemzőbb? – kvízsorozatot a Fradi TV stábja – VIDEÓ!

Kikaptunk a döntő első meccsén

12-6-os vereség után szerdán nyernie kell az FTC női pólosainak a Népligetben, hogy ne dőljön el a párharc.

Kezdődik a döntő - az aranyéremért megyünk!

Első bajnoki címét szerezheti meg az FTC női vízilabdacsapata, amelynek kétszer kell nyernie az UVSE ellen.

Története során először bajnoki döntős az FTC!

Hatalmas hajrá után ötméteresekkel nyertek Dunaújvárosban női pólósaink, így döntőbe jutottak!

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.