2022. november 2.
Vl Szuperdöntő: győzelem Ausztrália ellen
Hatalmas akarással és sok hibával, de megvan női vízilabda-válogatottunk első győzelme.

Remekül kezdte szereplését a magyar női vízilabda-válogatott a Világliga Szuperdöntőjében Ausztrália ellen Tenerifén. Általában szoros meccseket játszunk a tengerentúliakkal, ezúttal előbb Parkes Rebecca, majd Keszthelyi Rita csodálatos akciógóljával sikerült ellépni 2-0-ra.

A határozott kezdés után azonban látványos hullámzás indult a mérkőzésen. Ausztrália szépített, míg mi sorra hagytuk ki a helyzeteket, és a jogosan megítélt emberelőnyöket – a félidőig tíz kiharcolt lehetőségből egyet sem sikerült gólra váltanunk. Ez szerencsére nem hatott ki ilyen látványosan a védekezésre, de azért voltak megingások hátul is.

Mindez összességében azt eredményezte, hogy a harmadik negyed elején előbb egyenlített, majd a vezetést is átvette Ausztrália (5-4). A közel tíz perces magyar gólcsendet Máté Zsuzsanna törte meg egy váratlan lövéssel a bal szélről, majd az utolsó játékrész elején egy remekül kijátszott fór végén a vezetést is sikerült visszavenni Parkes révén (5-6).

A hajrát jobban bírta válogatottunk, a vissza nem úszó center miatt az öt az öt elleni adogatást Máté lőtte át kapásból, majd egy lefordulás végén Gurisatti Gréta értékesítette ziccerét (5-8). A hajrában még voltak izgalmas pillanatok, de Magyari Alda két védése, és Keszthelyi határozottan értékesített büntetője nyomán megmaradt két gól az előnyünkből.

Csütörtökön a spanyol válogatott igyekszik majd útját állni Bíró Attila válogatottjának, amely ezen a meccsen az akaratával, egy csapatként tudta magát átlendíteni a holtponton.

Női Világliga Szuperdöntő, Tenerife

B-csoport, 1. forduló
Ausztrália-Magyarország 7-9 (1-2, 2-2, 2-1, 2-4)
A magyar válogatott gólszerzői: Keszthelyi 3, Máté 2, Parkes 2, Gurisatti, Vályi 1-1

A csoport másik mérkőzése
Spanyolország-Új-Zéland 21-4

Az A-csoport mérkőzései
Hollandia-Egyesült Államok 6-9
Kanada-Olaszország 9-16

A magyar női vízilabda-válogatott Világliga Szuperdöntős kerete

Kapusok: Neszmély Boglárka (FTC-Telekom), Magyari Alda (UVSE)
Mezőnyjátékosok: Gurisatti Gréta, Leimeter Dóra, Máté Zsuzsanna, Pőcze Panna (FTC-Telekom), Baksa Vanda (UVSE) Faragó Kamilla (UVSE), Garda Krisztina (Dunaújváros), Hajdú Kata (UVSE), Keszthelyi-Nagy Rita (CN Mataro, spanyol), Mahieu Geraldine (Dunaújváros), Parkes Rebecca (Eger), Szilágyi Dorottya (Eger), Vályi Vanda (Padova, olasz)

"
"

„Menekült” az uszodából, mára vb-ezüstérmes kapus lett

Neszmély Boglárkának egy fogócska változtatta meg a karrierjét, ráadásul nem is a kapuban kezdett - VIDEÓ

Vereséggel zártuk a BL-t

Fordulatos meccsen 9-8-ra kikapott az FTC női vízilabdacsapata Egerben.

Zárjuk győzelemmel a BL-t!

A BL-ben tét nélküli lesz az Eger-FTC csata, de a női ob I rájátszása miatt nem mindegy az eredmény.

A Szentes sem okozott gondot

18-7-re nyert idegenben az FTC-Telekom női pólócsapata a bajnokságban, ezzel őrzi első helyét a tabellán.

Kötelező győzelemért utazunk Szentesre

Még utoljára ellenfélként néz szembe női pólócsapatunkkal az FTC leendő vezetőedzője, Matajsz Márk.

Nagy csatát nyertünk meg a Dunaújváros ellen

9-8-ra győzte le egyik közvetlen riválisát a bajnokságban a listavezető FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fókuszban a bajnokság

A rájátszás szempontjából játszik fontos meccset az FTC-Telekom Waterpolo női csapata a Dunaújváros ellen.

Nem juthatunk tovább a BL-ben

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 13-8-as vereséget szenvedett a tavalyi ezüstérmes Mataro ellen.